Mavors, No. 8, September 1919. Het artikel van Kapitein de Bas in de Juli-aflevering van Mavors heeft den Eersten-Luitenant Reeser, toegevoegd aan den Eersten- Of ficier der Koninklijke Militaire Academie, aanleiding tot een krachtig protest gegeven. Schrijver geeft in zijn protest een uitvoerig overzicht van de vele en belangrijke verbeteringen, welke in de laatste jaren aan de Koninklijke Academie ingevoerd zijn, zonder daarom de oogen te sluiten voor hetgeen nog ontbreekt. In een naschrift blijkt Kapitein de bAS niet door den Heer Reeser overtuigd te zijn. Indegedach- tenwisseling van beide officieren vindt de Redactie van „Mavors" aanleiding tot het doen volgen van een uitreksel uit het artikel van K. in he Indisch Militair Tijdschrift van juni 1919. De Redactie heeft na dit uitreksel nog een naschrift geplaatst, waarin zij Dr J. H Gunning gelegenheid heeft gegeven om zich uit te spreken over hetgeen K. over zijn meening omtrent onderwijs in de paedagogiek onderwijs beweerd heeft. Overigens verwijs ik naar het naschrift op het artikel van den Heer Kroon in dit nummer. Eerste-Luitenant Adjudant Bange behandelt het afexerceeren van tamboers en hoornblazers, een onderwerp, dat ook in ons leger alle aandacht verdient. Majoor Van Dam van Isselt behandelt de verdediging van België in 1914, een onderwerp door denzelfden schrijver uitvoerig behandeld in het Artilleristisch Tijdschift van Januari en Februari 1919. Reserve-luitenant Ente geeft een, overigens niet nieuwen sleutel voor het ontcijferen van Morsefeekens. Het stuk van Kapitein de Bas over verplicht millitair eerbetoon buiten dienst in het Juni-nummer van „Mavors" geeft den Eersten- Luitenant Sibinga Mulder aanleiding tot een bijdrage over hetzelfde onderwerp. Hij komt tot de volgende conclusiën: Handhaving van den militairen groet met beperking ervan in sommige gevallen. Handhaving van eerbetoon voor den Koning, in 't midden latende, of dit de gewone militaire groet moet zijn of die vergezeld gaande van halt en front maken. Brengen van den militairen groet aan leden van het Koninklijk Huis alleen, wanneer zij in uniform gekleed zijn. Handhaving van het eerbetoon voor vaandels en standaarden. Voorts uitreksel uit de Legerorders. Artilleristisch Tijdschrift, No. 10, October 1919. Naar aanleiding van een paar werkjes over de verdediging van de ljser-waterlinie komt Majoor Van Dam van Isselt nog eens terug op dat onderwerp, waarover hij reeds in Mavors 1916 gescheven heeft. Die werkjes zijn een uitgave van den Duitschen Generalen Staf „Die Schlacht an der Yser und bei Ypern im Herbst 1914". bevattende de eerste officieele Duitsche gegevens, en een Belgisch uitgave, „Les caractéristiques du front beige", door Major Willy Breton. 1035

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 503