van de wijze, waarop het toekennen van extraatjes in andere gar nizoenen is geregeld en of het legerbestuur maatregelen denkt te tretfen om te voorkomen, dat in dergelijke gevallen onderscheid ge maakt wordt tusschen verschillende rassen. 8. Men vroeg, of het door den Legercommandant toegezegd verslag van het onderzoek inzake de hospitaaltoestanden spoedig kan worden verwacht. Het had de aandacht getrokken, dat de heer K. Wybrands, wiens blad een tijdlang in het leger geweerd is, van den Legercommandant vergunning verkreeg tot het houden van een kazerne- en hospitaal- enquête, terwijl aan de legervereeniging het instellen van een der gelijke enquête werd geweigerd Men kon zich dit verschil in houding niet verklaren. Het resultaat van het ingestelde onderzoek was een hoog gestemde loftuiting in het Nieuws van den Dag voor NeJerlandsch=Indië op de inrichting van het militaire hospitaal te Weltevreden 1 hans zijn de militaire cantines op het blad geabon neerd. Ligt in dit teeken van waardeering een toevallige coïn cidentie? De Memorie van Antwoord (1ste gewone zitting 19'9 B 1 No. 34 (j). 25) vermeldt, dat in de kampemtnten preventieve middelen aanwezig zijn in bepaald daarvoor aangewezen lokalen. Men meende te weten, dat in eenige kampementen geen localen daarvoor zijn aangewezen. 9 Men meende in den bouw van de kostbare tribunes op het Koningsplein en voor de legerrevue tijdens de manoeuvres een bewijs te zien, dat het departement niet economisch met 's Lands middelen omspringt. 10. Gevraagd werd, of het vliegterrein Soeka Miskin thans definitief als zoodanig onbruikbaar wordt geacht. Zoo ja, dan zou men wenschen te weten, welke bestemming het legerbestuur aan de gebouwen denkt te geven. Is het juist, dat beoogd wordt de ge bouwen voor kazernes in te richten, dan wilde men er op wijzen, dat de afstand tot randoerg (6 paal) te groot geacht wordt om aan het gestelde doel te kunnen beantwoorden. 11. Nadere inlichtingen werden gevraagd aangaande het doodschieten van een soldaat in het Kedirische. 12. Gaarne zou men vo'ledig worden ingelicht betreffende de plaats gehad hebbende relletjes onder de soldaten te Soerabaja en Ambarawa. IMen vernam gaarne, of inderdaad, en zoo ja, waarom Kediri een garnizoensplaats wordt. 14 Men vroeg, of het reeds afgeschafte onderscheidingsteeken voor soldaten, die in de <de klasse van militaire discipline geplaaist worden, nog in het garnizoen Soerabaja moet worden gedragen. 1039

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 507