15. Volgens de Locomotiefzou een onderofficier te Semarang, die een leegstaande dienstwoning van een onder= luitenant met toestemming van den plaatselijken commandant tijdelijk had betrokken, op zeker oogenblik last gekregen hebben binnen 14 dagen deze woning te ontruimen, ondanks het feit, dat zijn vrouw in gezegende omstandigheden verkeerde. Ondanks het advies van den dokter heeft de betrokkene aan dien last moeten gevolg geven. Gevraagd werd, of dit ergerlijke feit het legerbestuur bekend is, en zoo ja wat terzake is geschied. 16. De aandacht «erd gevestigd op een in de Banier van 19 September jl. voorkomend artikel over Zondagsrust in het leger Op Zondag wordt, naar sommige leden betoogden, in het leger vaak onnoodig werk opgedragen. 17. In het orgaan „Ons aller belang" van 30 September jl. kwam het reizen van onderofficieren aan boord van hekwielers ter sprake. Gevraagd werd, of hetgeen hieromtrent werd mede gedeeld juist is, en zoo ja, of in den toestand geen verbetering is te brengen. 18. Ook zou men gaarne vernemen, of juist is hetgeen in het nummer van 15 October jl. van hetzelfde blad vermeld is over verwaarloozing van graven bij Moeara Teweh (Borneo) en of daaraan niets kan gedaan worden. 19. Herhaaldelijk is door miliciens geklaagd, dat zij in hun diensttijd veel te weinig te doen hebben, hetgeen een groote fout werd geacht en allesbehalve opvoedend werkt. Onderafdeeling 384. Geniewerken. Het blijkbaar bestaande voornemen om nieuwe kazernes voor de artillerie te Bandoeng te bouwen werd met ingenomenheid begroet, na hetgeen hieromtrent in de voorjaarszitting werd besproken. Onderafdeeling 336b. Bezoldiging verpleegsters. Enkele leden hadden vernomen, dat het verplegen in de hospitalen zoo militair wordt opgevat, dat vele verpleegsters hun plicht niet behoorlijk kunnen vervullen en daardoor den dienst verlaten. Het gevolg daarvan is, dat men door het tekoit aan personeel gedwongen is de verpleegsters, die den dienst verlaten hebben, als vrije verpleegsters a f 10.per dag in dienst te memen. Onderafdeeling 3i8a. Strafgevangenis te Tjimahi. Met genoegen werd door eenigen leden geconstateerd, dat de ge voerde actie van den soldatenbond eenig resultaat heeft bereikt. 1040

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 508