Mocht later uitzending uit Nederland niet meer noodig blijken, dan kunnen alle Europeanen op de voor niet-Europeanen gestelde voorwaarden worden aangenomen. Het zou dan ook niet te verdedigen zijn om de bezoldiging voor niet-Europeesche soldaten op te voeren tot de hoogere bezoldiging, welke aan den geïmporteerden Europeeschen soldaat op grond van zijne bijzondere behoeften en van de aan hem te stellen hoogere eischen moet worden loegekend. Het verschil in bezoldiging zal zich echter na invoering van de aanhangige positieverbeteringen niet verder uitstrekken dan tot mi litairen beneden den rang van sergeant 1ste klasse. Alle militairen, zoowel niet-Europeanen, zullen, mits voldoende aan de gestelde eischen, den rang van sergeant 1ste klasse en de hoogere onderofficiersrangen kunnen bereiken en voor de niet- Europeanen zullen in die rangen de inkomsten geheel gelijk zijn aan die van hunne Europeesche ranggenooten. Voor alle niet-Europeesche militairen van denzelfden rang of stand en klasse zullen de inkomsten gelijk zijn; voor overgang van de lagere naar de hoogere klasse in eiken rang of stand zullen alleen individueele geschiktheid en gedrag den doorslag geven. Alleen voor de bij invoering der positieverbeteringen reeds in dienst zijnde Amboineesche en Menadoneesehe soldaten zal eene overgangsbepaling in het leven worden geroepen, ingevolge welke zij voor zoover zij niet in een strafcursus zijn geplaatst onmid dellijk in de 1ste klasse worden gerangschikt. Deze klasse zal echter al dadelijk eveneens bereikbaar zijn voor de overige ongegradueerde inheemsche militairen, die aan de daar voor te stellen eischen voldoen. In verband met den beperkten tijd voor de behandeling der voorstellen tot positieverbetering was het niet mogelijk om gedeelten van het verslag der Militaire Bezoldigingscommissie tijdig in het Maleisch te doen vertalen en te doen verspreiden. Desgewenscht worden echter aan de betrokkenen inlichtingen omtrent die voorstellen verstrekt. Zoo is te Magelang een officier aangewezen om voor de mili tairen van dat garnizoen in het Maleisch eene voordracht over die voorstellen te houden. Voorts tellen ontwijfeld alle erkende militaire vereenigingen, aan welke exemplaren van de voorstellen zijn toe gezonden, er onder hare leden eenige, die de Nederlandsche taal voldoende machtig zijn om den inhoud, voor zoover voor hen van belang, in de eigen taal aan hunne kameraden over te brengen. Tot nog toe werden de buitengewone verstrekkingen bij bijzon dere gelegenheden bepaald door den plaatselijk (militair) commandant in elk garnizoen Deze hadden plaats uit de gelden der militaire sociëteiten en mochten alleen geschieden bij voordeeligen stand der fondsen. Dat bij die verstrekkingen de algemeen geldende regel werd toegepast, dat de militairen, die het meeste bijdroegen in de win sten van de sociëteiten, het grootste bedrag ontvingen, kan geen bevreemding wekken, vooral indien in aanmerking wordt genomen 1048

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 516