te houden en te verhinderen, dat deze zich meester maakten van de aan de wacht aanwezige patronen, waarnaar gevraagd werd. Dit laatste gelukte hemhet eerste niet. Plotseling toch week de niet behoorlijk gesloten poort voor den druk der buitenstaanden, waardoor een aantal militairen naar binnen, doch ook een aantal 20 gewapenden naar buiten stormden. Deze gewapenden ontmoetten dicht bij den uitgang der kazerne een drietal Europeesche politieambten, waarvan twee zich tijdig uit de voeten konden maken, een echter door een slag in het water viel en nog' met steenen werd geworpen. Nagenoeg zonder letsel bekomen te hebben kon ook deze politieman zich redden. Op het oogenblik, dat de militairen de poort van de kazerne forceerden, kwam een ander onderoficier den wachtcommandant te hulp; aan hen beiden gelukte het de poort weer dicht te krijgen, konden zij haar sluiten; daarna weid kamerappèl geblazen en werd de orde in de kazerne hersteld. De eerste groep gewapende militairen was doorgeloopen in de richting van Gatottan en ontmoette aan den N O. hoek van de ka zerne eene afdeeling politie, waarbij eenige Europeesche politiebe ambten: enkelen van deze hadden te voren reeds ongewapende mi litairen ontmoet, die hen met een steenen wierpen, waarop met re volverschoten werd geantwoord. Twee van de Europeesche olitie- mannen wisten, een drietal schoten lossend, door de dringen tot de tegenovergestelde zijde van het park vóór de kazerne, één van hen werd daarbij door steenworpen gewond. De Overige politiemannen trokken al schietende en achtervolgd door de soldaten geleidelijk naar het kruispunt van wegen bij de Gatottan terug. De tweede groep gewapenden, die inmiddels het kampement had weten te verlaten, wendde zich tegen de evengenoemde twee Europeesche politieman nen, die eveneens eene teruggaande beweging moesten maken en ook achtervolgd werden door de soldaten. Een dezer laatsten werd kort daarna door een revolverschot in den arm gewond. Nadat de ze beide politiemannen >ulp hadden gekregen van twee andere Europeanen, is een kort handgemeen ontstaan, waarbij een der politiebeamten bloedige striemen over den rug kreeg, een andere twee lichte bajonetsteken opliep Toen een hunner oök zijne revol ver verloor, de anderen geen munitie meer hadden, moesten zij zwichten voor de overmacht en trokken zij af. Korten tijd daarna staakten de soldaten op beide punten de vervolging en keerden in snellen gang naar de kazerne terug. Om 6 u 45 N. was alles afge speeld en was de rust in en om de kazerne teruggekeerd. Gedu rende de schermutseling hadden nog twee inlandsche agenten lichte bajonetsteken in den rug opgeloopen. De schuldige militairen, voor zoover zij zijn herkend geworden, zijn naar den den krijgsraad verwezen. Naar aanleiding van het bericht in „De Locomotief", betreffende de behandeling van 'een onderofficier te Semarang, kan het volgende worden medegedeeld. 1060

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 528