HanuuIIingsbegrooting Door 1920. Eerste nota uan Wijzigingen, flleinorie uan Toelichting. (Uitreksel) Afdeeling IX. Departement van Oorlog. Hoofdstuk I. Onderaf deeling 97 (f 46.000) Hoofdstuk II. Onder af deeling 427F (f 8.715.000). Algeheele herziening der inkomsten van alle militaire landsdiena ren en van enkele categorieën van onder het Departement van Oor log behoorende burgerlijke landsdienaren. Ter zake moge worden verwezen naar het reeds vroeger aan den Volksraad aangeboden gedrukte verslag van de „Commissie tot her ziening der bezoldiging van het militair personeel van de landmacht" 1 en de als bijlage C van deze Memorie van Toelichting opgenomen nota van afwijkingen van de voorstellen van genoemde commissie, voor zoover die thans niet van invloed zijn op de raming der uitgaven. Voorts worden ondervolgende wijzigingen in de voorstellen der commissie, welke wèl van invloed zijn op de door haar gemaakte kostenraming 29 van het verslag), noodig geacht: le. In stede van eene gratificatie in eens toe te kennen aan de officieren, die met gunstigen uitslag de studiën aan de Hoogere Krijgsschool en de daaropvolgende detacheeringen hebben volbracht, zal aan de officieren van den generalen staf en van de intendance met uitzondering van de diensthoofden eene bezoldigingzijn toe te kennen, welke onderscheidenlijk f 1C0 en f 75 per maand hooger is dan die van de officieren van de wapens en dienstvakken, waarvan zij afkomstig zijn. In verband hiermede zal het bedrag van de bezoldigingen der officieren in Indië met f 33.600 's jaars zijn te verhoogen, doch kan het voor de bovenbedoelde gratificatiën uitgetrokken bedrag van f 18 500 's jaars vervallen. 2e. Het komt gewenscht voor om de toelagen, welke ingevolge het militair tarief No. 46a thans worden genoten door den luitenant- generaal, de generaal-majoors en de kolonels met uitzondering van die van den Militair Geneeskundigen dienst niet in de trak- Zie ook I. M. T., Nov. 1919. 1063

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 531