tementen dp te nemen, doch met behoud van die toelagen dè door de commisse voorgestelde traktementen voor den luitenant- generaal, de generaal-majoors en de kolonels te verminder n met onderscheidenlijk f 500, f 300 en f 100 's maands. Voor de kolonels van den militair geneeskundigen dienst zullen daardoor de inkom sten f 100 lager worden dan door de commissie is voorgesteld Als gevolg van dezen maatregel en in verband ook met onder 4e hierna bedoelde hoogere korting, welke aan de genoemde officieren voor het genot van huisvesting van Iandswege zal zijn op te leggen, is het om te voorkomen, dat sommige luitenant-kolonels bij be vordering tot kolonel in traktement achteruit zouden gaan of dat eenige kolonels minder inkomsten zouden genieten dan thans het geval isnoodig om eenige wijziging te brengen in de begintraktementen. De traktementen van de kolonels met uitzondering van die van den militair geneeskundigen dienst zullen zijn te stellen op f 1200, f 1300. f 1400 en f 1500 's maands na onderscheidenlijk 23, 25, 27, en 29 jaren dienst als otficier, de traktementen van de ko lonels van den militair geneeskundigen dienst op f 1350, f1400 en 1500 's maands na onderscheidenlijk 2?, 24, en 26 jaren dienst als officier. De uitgaven voor officieren in Indië zullen door dezen maatregel verminderen met f3600 's jaars, 3e. Om te voorkomen, dat officieren van gezondheid en militaire apothekers en militaire paardenartsen hoogere aanvangstraktemen- ten zouden genieten dan onderscheidenlijk die, welke voor gouver nementsartsen zijn vastgesteld, en die, welke de gouvernementsvee artsen deelachtig zullen worden volgens de aanhangige voorstellen tot verbetering hunner positie, is het noodig om in de door de commissie voor die officieren voorgestelde bezoldigingsschalen de volgende wijzigingen te brengen: a voor den officier van gezondheid der 2de klasse het aanvangs- traktenient te stellen op f 4 0, na 1 jaar dienst als officier te verhoogen tot f 475, na 2 jaar tot f 525, 's maands en verder als door de commissie is voorgesteld; b. voor den militairen apotheker en den militairen paardenarts der 2de klasse het aanvangstraktement te stellen op f 350, na 1 jaar te verhoogen tot f 4C0, na 2 jaar tot f 450 's maands en verder als door de commissie is voorgesteld De uitgaven voor officieren in Indië zullen door dezen maatregel met f 12.000 'sjaar verminderen. 4e, Hoewel de korting wegens het genot van huisvesting van Iandswege voor alle burgerlijke ambtenaren met uitzondering van het Binnenlandsch Bestuur zal worden gesteld op 15% van het traktement, is het niet gewenscht om althans wat betreft officieren beneden den rang van kolonel - wijziging te brengen in de door de Militaire Bezoldigingscommissie aanbevolen korting van 10%. De commissie heeft nl. bij de vaststelling van de traktementen voor subalterne officieren de bezoldiging van de ambtenaren van het Binnenlandsch Bestuur tot grondslag genomen, en, waar nu deze ambtenaren voor eene gouvernementswoning 10% van hun 1064

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 532