traktementen betalen, zal voor de officieren öf de korting op het- zeifde percentage moeten worden gesteld öf, bij het stellen van de korting op 15%, eene nadere trak.tementsverhooging noodig zijn. Bovendien zouden de officieren, wanneer hun voor eene gouver nementswoning eene korting van 15% werd opgelegd, gemiddeld belangrijk meer betalen dan de gemiddelde huishuurvergoeding, welke hun, volgens het militaire tarief No 36, bij gemis van huisvesting van landswege thans wordt toegekend, terwijl de oudste officieren in eiken rang zelfs belangrijk meer zoude betalen dan de hoogste huishuurvergoeding, welke hun ingevolge de bepalingen van dat tarief kan worden toegekend. Wat betreft kolonels en opperofficieren, bestaat er geen overwegend bezwaar tegen om van de door de commissie voorgestelde korting af te wijken; aan hen zal daarom voor het bewonen van eene göuvernementswoning eene korting van 15% zijn op te leggen. De uitgaven voor officieren in Indië zuilen hierdoor met ƒ16.000 's jaars .verminderen. Het komt voorts billijk voor om aan de sergeanten.majoor en de sergeanten 1ste klasse, die in de troepenkampementen of in daarmede overeenkomende verblijven zijn gehuisvest in niet voor gehuwden bestemd logies, daarvoor in stede van eene korting van 10% eene korting van 5% op te leggen. De uitgaven in Indië voor militairen beneden den rang van onderluitenant zullen daardoor met 65.000 's jaars stijgen. 5e. Daar het niet gewenscht wordt geacht om aan de militairen korting op te leggen voor het genot van militair pensioen of gagement, zal de daarvoor door de commissie vermelde bezuiniging van f 185 0.0 's jaars zijn te schrappen. 6e. Daar het beter wordt geacht om voorloopig geen gevolg te geven aan het voorstel der militaire bezoldigingscommissie om de bezoldigingen tijdens verloven in Nederland voor onderofficieren op dezelfde wijze te regelen als voor burgerlijke landsdienaren, kan het daarvoor uitgetrokken bedrag van f 113.000 's jaars vervallen. 7e. Nopens het voorstel in 27 van het verslag, betreffende de vergoedingen van onkosten bij reizen wegens overplaatsing, kan nog niet dadelijk eene beslissing worden genomen, omdat de invoering van een nieuw burgerlijk reisreglement in voorbereiding is, waarbij de militaire bepalingen zooveel mogelijk zullen moeten aansluiten. Het hiervoor uitgetrokken bedrag van f 162.900 's jaars kan dus voorloopig vervallen. 8e. Aangezien eene commissie zal worden ingesteld, welke tot taak zal hebben de Regeering voor te lichten in zake eene herz e- ning van de bezoldigingen van burgerlijke landsdienaren, werkzaam bij de technische inrichtingen, welke tot de verschillende takken van gouvernementsdienst behooren, en het niet gewenscht is op de voorstellen van die commissie vooruit te loopen door de bezoldi gingen van de bij de militaire technische inrichtingen werkzame burgerlijke landsdienaren thans te verbeteren, zal de door de Mili taire Bezoldigingscommissie in de bezoldigingsschaal No. 22 op 1065

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 533