toegezegd aan ieder officier, die zulk een diploma verwerft, doch alleen aan hen, die op aansporing of met instemming van het legerbestuur aan de studie beginnen, zoodat een waarborg bestaat, dat alleen zij in het genot der gratificatie worden gesteld, van wie op goedé gron den verwacht mag worden, dat de meerdere kennis inderdaad aan het leger ten goede komt. Bij toekenning van eene gratificatie in eens zou bedongen kunnen worden, dat de betrokkene zich verbindt het Land nog een zeker aantal jaren te dienen. De bedragen van f £0 per maand voor het eerste dienstrijpaara en van f 40 voor het tweede, welke de commissie volgens bijzon dere bepalingen bij bezoidigingsschaal No. 1 voor voeding, oppas sing, waardeverminderen en verzekeringspremie wil toekennen, zijn lager dan die, welke thans in de verschillende garnizoenen met uitzondering van Padang hiervoor worden te goed gedaan. Dit is in hoofdzaak een gevolg van de huidige abnormaal hooge gaba- prijzen Daar deze prijzen telkens wisselen, is het beter, dat tel ken jare door den legercommandant vaste bedragen worden vast gesteld, aan de officieren toe te kennen onderscheidenlijk voor één of voor twee dienstrijpaarden. Daar de officieren van den Topografischen dienst, die op het hoofdkantoor zijn geplaatst, bijzondere voorrechten genieten, als de mogelijkheid om gebruik te maken van goede onderwijsinrichtingen, geen of weinig overplaatsingen e.d. is het billijk, dat de aan hen toe te kennen toelage lager is dan die voor de overige officieren van dat dienstvak. In verband hiermede zullen de in punt 5 van de bijzondere te- palingen bij schaal 1 (bladz 35) door de commissie voorgestelde toelagen zijn te vervangen door de volgende aan de officieren van den Topografischen dienstmet uitzondering van het diensthoofd - toe te kennen toelagen: f 100 per maand voor de vast of tijdelijk aan het hoofdkantoor werkzaam gestelde officieren, f150 per maand voor de overige officieren In punt 6 van de bijzondere bepalingen bij schaal 1 heeft de com missie de toekenning van toelagen aan personeel van de vliegafdee- ling in beschouwing genomen. Het komt gewenscht voor om in de daar voorgestelde regeling in zoover wijziging te brengen, dat eene vaste maandelijksche toe lage van f 100 wordt toegekend aan den commandant, den officier, die dienst doet als ingenieur, en de officieren-instructeur en dat overigens aan alle bij de vliegafdeeling ingedeelde offieren (w.o. ook de evengenoemde) de volgende maandelijksche vliegtoelagen wor den toegekend, welke afhankelijk worden gesteld van het vliegen gedurende die maand, tenzij wettige verhindering heeft plaats gehad: voor den den leerling-vliegeniert 75 voor den vliegenier met internationaal brevet150 voor den vliegenier met militair brevet200 De maandelijksche vliegtoelagen voor onderofficieren-vliegenier (zie de bijzondere bepalingen bij schaal 12) zullen onder hetzelfde voorbehoud zijn toe te kennen. Toelage per kwartier vlucht zullen ook zijn toe te kennen aan niet bij de vliegafdeeling ingedeelde officieren, die in dienst deelne- 1068

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 536