men aan eene vlucht; deze toelagen zullen zijn te stellen op het dubbele van de bedragen, welke de commissie voor officieren-vliege nier heeft voorgesteld Onderluitenants-vliegenier zullen dezelfde vliegtoelagen moeten genieten als de onderofficieren en niet die van de officieren, zoo als door de commissie in de bijzondere bepalingen van schaal 18 is voorgesteld. De nog in dienst zijnde officieren=magazijnmetster zullen niet in schaal 1, maar in schaal 3 zijn te rangschikken, omdat bij rangschikking in schaal I hunne bezoldiging veel te hoog zou zijn in vergelijking met de burgerambtenaren-magazijnmeester, die eene bezoldiging zullen genieten van f 400 tot f 600 's maands In de schalen voor werklieden <8, 11 en 13; zullen alleen de leiders, bedienaars en motoristen bij de zoeklichtafdeeling zijn te rangschikken; het overig personeel van de zoeklichtafdeeling kan overeenkomstig de troepenschalen (5, 9 en 12) worden bezoldigd. In het hoofd van schaal 8 zullen tevens radiotelegrafisten moeten worden vermeld. De sergeanten 2e klasse-bestuurder bij de automobielcompagnie zullen eveneens onder schaal 8 moeten vallen; ook inheemsche teekenaars en helpers bij de vliegafdeeling behooren in deze schaal thuis, laatstgenoemden zullen zijn te bezoldigen als een werkman 3e klasse der Genie. In het hoofd van schaal 11 zullen moeten worden bijgevoegd teekenaars, hulpmonteurs en werklieden bij de vliegafdeeling; de brigadier-hulpmonteur zal eene soldij moeten genieten, welke fü.25 per dag hooger is dan die van de overige onder deze schaal vallende brigadiers. De leerling- monteur zal evenals eenige andere categorieën van leer lingen een werkgeld moeten ontvangen van f 0.20 tot f 0.70 per dag. In het hoofd van schaal 13 zal voor „autoherstellers" moeten worden gelezen: „herstellers en instructeurs bij de automobielcompagnie". Schaal 16, betreffende de traktementen van het militair personeel van de vliegafdeeling. met uitzondering van de vliegeniers, vereischt eenige herziening, o a. omdat de commissie in de traktementen van de monteurs blijkbaar heeft opgenomen de maandelijksche vliegtoe lagen, welke thans over maanden waarin gevlogen is, worden toegekend, en het gewenscht voorkomt die toelagen tot een bedrag van f 40 te blijven toekennen onder de voorwaarde, dat aan vluchten is deelgenomen of wettige verhinderjng heeft plaats gehad. Ook de verhouding tusschen de inkomsten van monteurs en en opzichters wordt minder juist geacht. In verband met een en ander zijn de traktementen gewijzigd als hieronder vermeld: sergeant le klasse-monteurf 200 tot f 280 sergeant-majoor-monteur2z0 340 adjudant-onderofficier-monteur en adjudant-onder officier-werkmeester260 420 sergeant le klasse-opzichter180 260 sergeant-majoor opzichter210 330 1069

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 537