Onder af deelingen 422. Uitgaven voor de oprichting van een vlieg kamp nabij Bandoeng. Men verbaasde er zich over, dat deze post thans voor memorie is opgebracht, en vroeg, of de werkzaamheden aan het vliegkamp ten vorige jare aangevangen thans zijn gestaakt. Gevraagd werd, of de Regeering reeds een beslissing genomen heeft t.a.v. de verzorging van de betrekkingen nagelaten door verongelukte en verminkte vliegeniers. Men zou gaarne weten, waaraan de Regeering de voor keur geeft, aan een uitkeering in eens of aan het garandeeren van een door belanghebbende gesloten levensverzekering. Onderafdeeling 424. Uitbreiding der vastgestelde legersterkte met het personeel benoodigd voor de bij het Departement van Oorlog op te richten „afdeeling dienstplicht en reserve personeel". Bedenkingen werden geopperd tegen een uitbreiding van het de partement, waar men den indruk had, dat het toch reeds zwaar bezet was. Onderafdeeling 425. Herziening van de opleiding tot oificier bi} de korpsen barisan en het Legioen van Mangkoe Negoro. Hoewel het nut der voorgestelde opleiding door hen niet werd ontkend, achtten sommige leden die opleiding toch een halve maat regel, omdat men voornemens is haar te doen aansluiten aan het lager onderwijs. De wenschelijkheid werd betoogd, dat de opleiding gelijk zou zijn aan die der officieren van het Indische leger. Tegen de voorgestelde tractementsregeling voor deze korps-officieren werd het bezwaar aangevoerd, dat rekening werd gehouden met de inkomsten van de Inlandsche bestuursambtenaren, met wie die officieren in maatschap- pelijken zin op een lijn kunnen worden gesteld. Onderafdeeling 425. Het verleenen van een renteloos voorschot voor de oprichting van een fabriek voor het vervaardigen van ge perste vee-voederkoeken. Gaarne zou men inlichtingen omtrent dit voorschot ontvangen. In de Memorie van Toelichting komt ter zake niets voor. Onderafdeeling 427. Uitgaven in verband met het schrikkeljaar. Gevraagd werd, waarom deze post hier voorkomt, bij andere af- deelingen wordt hij niet aangetroffen. 602 fc.

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 60