8 Oüerzicht Dan Dederlandsche militaire tijdschriften. De Militaire Spectator, No. 4, April 1919. Generaal de Bas, de onvermoeide navorscher van alles, wat met onze krijgsgeschiedenis in verband staat, beschrijft de eerste-steen legging en de eerste bewoners der onlangs afgebrande Oranjekazerne te 's-Gravenhage. De tijden zijn wel heel erg veranderd! Kapitein SCHARROO behandelt op grond van de jongste oorlogs ervaringen in „Maskeering" de wijze, waarop terreinvoorwerpen, veldversterkingen e.d. aan waarneming, ook uit de lucht, kunnen worden onttrokken. Het artikel wordt door duidelijke schetsen toegelicht. Kapitein Verberne geeft een kort, maar duidelijk overzicht van het tactische gebruik van mitrailleurs, daarbij onderscheid makende tus- schen lichte mitrailleurs, behoorende tot de compagnieën, en zware mitrailleurs, behoorende tot de bataljons. Kapitein Schreuder behandelt den veldtelegraaf- en-telefoondienst tijdens de mobilisatie. Drie belangrijke documenten, door de Engelschen op deDuitschers buitgemaakt en opgenomen in het „Journal of the United Service Institution" worden in het kort weergegeven Zij handelen over den aanval in het algemeen en over het gebruik van mitrailleurs gedu rende den aanval. Naar aanleiding van een stuk over de werkzaamheid der heden- daagsche cavalerie in de Febr.-afl. wijst Majoor Gelderman erop, dat cavalerie toch altijd moet kunnen rijden, anders kan zij de noo- dige verkenningen vóór, gedurende en na het gevecht niet uitvoeren. In verband hiermede bepleit hij indeeling van beter menschenmate- riaal bij de cavalerie. Hierna volgt het militair-politieke maandoverzicht, loopende tot 2 3 Maart. Zeer terecht wijst de overzichtsschrijver erop, dat Japan zijn onafhankelijke militaire politiek voortzet. „Men hoort dan ook uit Japan niets, dat op inkrimping der bewapening, zoowel bij het leger als bij de vloot gelijkt; voor deze laatste zullen wederom spoedig eenige super-dreadnoughts op stapel worden gezet". Overigens blijkt; dat de schrijver den door Japan tevergeefs gestelden eischvanras- sengelijkheid niet goed begrepen heeft; het ging hier feitelijk om zeer belangrijke economische voordeelen, welke Japan trachtte te verkrijgen. Ten slotte de gewone rubrieken. 631

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 89