(Ilededeelingen uan bet Departement dU uan Oorlog. I. Bij Kabinetsbeschikking van 26 Augustus 1919 is een nieuwe „Leidraad voor den Stafdienst bij troepenafdeelingen te velde" (L. S.) vastgesteld. n. Ingesteld is eene commissie voor de reorganisatie van het trein- en het etappewezen. De Commissie heeft midden Augustus haar taak aangevangen. Zij zal overwegen in hoeverre inkrimping van de troepen- en al- gemeene treinen mogelijk is: a. door vermindering en vereenvoudiging van de mede te nemen voorraden, b. door overbrenging van thans in den troepentrein medegevoerde voorraden raar den algemeenen- en etappe-trein, c. door vervanging van door paarden getrokken voertuigen door automobiele transportmiddelen, d. door overbrenging van autoformaties van den algemeenen trein naar den etappendienst. Zij zal de grondslagen ontwerpen, waarop naar hare meening de organisatie van eenen in vredestijd voor te bereiden en bij mobi lisatie op Java op te richten etappendienst zal moeten rusten, daarbij aangevende, hoe de dienst van aan- en afvoer in hoofdtrekken zou kunnen worden geregeld. Hierbij zal zij tevens overwegen, in hoeverre vermindering en vereenvoudiging van het administratief beheer der verplegingsvoor- raden in den trein gewenscht en mogelijk is. Bij haren arbeid zal de commissie ook rekening moeten houden met de navolgende beginselen: 1. de z.g. treinen van draagpaarden vervallen (daarmede nog niet het vervoer van enkele goederen op enkele draagpaarden); 2. de voeding bij mobilisatie voor alle landaarden gelijk, zoodat geen varkensvleesch e.d wijn en jenever, daarentegen wel brood zullen worden verstrekt; 3. het indemniteitsstelsel vervalt geheel; alle militairen en legervol- gelingen zullen van rijkswege worden gevoed; 4. de rantsoenen voor menschen en dieren worden tot bepaalde hoeveelheden naar boven en naar de gebruikelijke, c.q. te her ziene eenheidsverpakkingen afgerond. 828

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 290