mm mm Uit de Practijb. (sg!$2| Een Puzzle. Ook dit wordt een schoone puzzle voor spitsvondige tarieven-en reglementenuitleggers. Een officier heeft met zijn gezin recht op vrije geneeskundige behandeling en gratis verstrekking van medicijnen. Maar nu gebeurt het volgende. Die officier is ergens in de buitengewesten postcommandant. Op die post is ook een ambulance onder een officier van gezondheid geplaatst Gaat de dokter op patrouille, of tournée, dan ressorteert die ambulance onder den detachementscommandant technisch heet dat „bij afwezigheid van den officier van gezondheid, belast met den garnizoensdienst". Die officier heeft een gezin. De dokter is op patrouille en één van de kinderen van den officier krijgt een vrij hevige buikaan doening Het medisch vademecum, dat hij hier of daar op vendutie kocht, beveelt in een dergelijk geval een melkdiëet aan. Alzoo melkdiëet. Maar op de heele kotta is in geet enkele toko een blikje melk te krijgen. En hoewel de brave buitenmenschen reeds her haaldelijk op Java melk besteld hebben, vermeenen de eveneens brave importeurs, dat dergelijke weelde-artikelen beoosten de lijn Banjoewangi Makasser niet benoodigd zijn en zenden geen melk. Toch moet er melk zijn. En de Officier neemt voorloopig uit den onder zijn tijdelijk beheer gestelden ambular.cevoorraad twaalf blikjes en cureert zijn kind. Maar aan het eind van de maand, wanneer de staat model 95 moet worden opgesteld, is er ter plaatse nog altijd geen melk te verkrij gen, zoodat hij de twaalf blikjes niet „in natura" kan teruggeven. Hij zoekt in algemeene orders en tarieven en vindt veel wetens waardige en hem nog onbekende zaken, maar over de geleende melk vindt hij niets Hij gaat natuurlijk naar den kwartiermeester, die hem na ernstig overwegen aanbeveelt, de blikjes in natura terug te geven. De ongelukkige vader informeert, of hij hetgeen hem niet oniogisch lijkt het geldswaardig bedrag voor die blikjes niet mag storten. De kwartiermeester wordt bleek en vraagt, of men hem, kwartiermeester, onherstelbaar administratief ongelukkig wil maken? Het gaat hier niet om de knikkers, maar het gaat hierom het spel! Na een dag ingespannen zoeken geeft de kwartiermeester het op. 576 1*^X^1

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 34