Eerste-Luitenant Eldridge Colby behandelt aan de hand van de gebeurtenissen in den jongsten oorlog flankbewegingen. Dat ook in buitenlandsche legers het laatste woord over samen werking tusschen infanterie en veldartillerie nog niet gesproken is, bewijst een bijdrage over dit onderwerp van Kolonel Gruber, van de Amerikaansche veldartillerie. De Schrijver behandelt in dit artikel de verschillende soorten artillerie, die in den bewegingsoorlog noodig zijn, en het gebruik, dat daarvan, al of niet in rechtstreeksch verband: met de infanterie, gemaakt worden moet. Toen Amerika aan den grooten oorlog ging deelnemen en dien tengevolge zijn leger een buitengewone uitbreiding onderging, stond het departement van oorlog voor het vraagstuk, hoe en waar de nieuw opgerichte eenheden te huisvesten, vóórdat zij naar het front vertrokken. Kolonel Hartman beschrijft nu, op welke wijze dit belangrijke vraagstuk opgelost werd. Dat er heel wat werk te ver richten viel, wordt o.m. geïllustreerd door de mededeeling, dat de voor dit doel nieuw opgerichte afdeeling van het departement van oorlog ten slotte 15C0 officieren en 17.863 militairen beneden dien. rang telde. Ten slotte kleine mededeelingen van verschillenden aard en boek bespreking. Journal of the United States Artillery, No. 4Juni 1919. Luitenant-Kolonel Fred. M. Green behandelt het gebruik van spoorwegartillerie voor de kustverdediging. Deze bijdrage verkreeg den eersten prijs als antwoord op een in 1918 uitgeschreven prijsvraag. De majoors Norton en Armstrong beschrijven de verdedigings werken door de Duitschers op de Belgische kust aangelegd. Het artikel berust op gegevens verkregen na de ontruiming van de werken door de Duitschers; daar alle batterijen bijna volledig vernield waren niet door het vuur der bondgenooten, maar door de gebruikers, was het onmogelijk alle bijzonderheden omtrent inrichting en vuurleiding nauwkeurig vast te stellen. Het is van belang, dat alle zware bat terijen H tot 2 KM. achter de eigenlijke kustlijn verspreid waren; er was slechts één batterij, welke, aangelegd op de duinen, het doel zien kon. Het aantal mortieren was in vergelijking tot dat der lange kanonnen zeer gering. Het artikel wordt vervolgd. Kapitein Burd vervolgt zijn studie over het bepalen van het geographische noorden. Luitenant-Kolonel Birdseye behandelt het bepalen van den artii- leristischen afstand door middel van hooge springpunten, een artikel, dat voor artilleristen zeer lezenswaardig is. Ten slotte korte mededeelingen van verschillenden aard. P. 917

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 381