flanuullingsbegrooting aoor 1920. Eerste Dota Dan Wijzigingen. (Demorie nan Toelichting. Bijlage C. Afw ij kingen van de voorstellen der militaire bezoldigings commissie, die thans niet van in vloed zijn op de raming der meer dere uitgaven. Met betrekking tot het vermelde in de laatste leden van 7 van het verslag (blz 23) wordt aangeteekend, dat het in de bedoeling ligt als algemeene regel aan te nemen om hier te lande aan ser geanten le klasse en hoogere onderofficieren geen toestemming tot het aangaan vin een huwelijk te verleenen, zoolang zij den 20 jari gen leeftijd nog niet hebben bereikt. De in 9 op bladzijde 26 van het bedoelde maandelijksche ver goeding voor licht van f 1,50 is te gering en zal op f 2 moeten wor den gesteld. Met het voorstel bedoeld in 10 onder c. (bladzijde 28), betref fende korting voor deelneming aan menages, kan niet worden in gestemd. Bij deelneming aan menages zal op de traktementen van militairen op maandeiijksch traktement en op de soldijen van sergeanten 2e klasse zijn in te houden het bedrag, dat hunne voeding kost aan levensmiddelen van landswege en aan ingrediënten, welke worden ingekocht. Dat bedrag zal voor elke menage en voor elk garnizoen verschillend kunnen zijn. De door de commissie in 12 van haar verslag aanbevolen re gelen in zake kortingen bij verpleging in militaire hospitalen kunnen gevolgd worden, toidat eene algeheele herziening betreffende ver pleging van landsdienaren in de militaire ziekeninrichtingen, welke in overweging is genomen, haar beslag zal hebben gekregen. In 13 betoogt de commissie, dat bijzondere inspanning en on kosten voor het verkrijgen van kennis of bedrevenheid, welke aan de vervulling van betrekkingen in het leger ten goede komt, zonder in het algemeen als eisch te kunnen worden gesteld, behooren te worden beloond en vergoed door het toekennen van gratificatiën. Zij stelt in dit verband voor om het behalen van sommige ingenieurs diploma's, bijvoorbeeld door officieren van de genie, de artillerie en de- vliegafdeeling, gratificatiën in uitzicht te stellen. De Regeering stemt hiermede in, mits de gratificatie niet in het algemeen wordt 1067

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 535