reeds vroeger gepensionneerde officieren, dezen in veel gunstiger omstandigden komen te verkeeren dan de reeds gepensionneerde burgerlijke landsdienaren. Deze laatsten zouden nl. hun pensioen wel van 1/4 tót 1/3 van het vroeger genoten traktement zien verhoogd, maar hun pensioen blijft geregeld naar een traktement, dat veel lager is dan hetgeen thans in dezelfde betrekking genoten wordt, terwijl de vroeger ge pensionneerde officieren in het bovenbedoeld geval een pensioen zouden bereiken, dat gegrond is op de veel hoogere traktementen, welke thans voor hun ranggenooten zijn voorgesteld. Een lid vroeg, of het mogelijk zal zijn de militaire pensioenen op dezelfde wijze te regelen als de burgerlijke. Er werd gevraagd, waarom de ambtenaar wel, de militair niet voor zijn pensioen be hoeft bij te dragen. De voor dc mindere milit iren voorgestelde pensioenen werden door een lid te gering geacht. Eenige leden achtten het gewenscht, de thans voorgestelde pen sioenen ook toe te kennen aan de reeds gepensionneerde militairen, zulks in aansluiting met het desbetreffende aan den Volksraad ge richte verzoekschrift van den Bond van oud-onderofficieren West- java, gedagteekend Weltevreden 28 October 1919 Eenige leden achtten het gebruik naar zij meenden bestaat geen wettelijke bepaling om officieren te pensionneeren, zoodra zij voor een hoogeren rang zullen worden gepasseerd, onjuist. Zij zagen niet in, waarom deze landsdienaren als alle andere niet zouden blijven doordienen, als zij voor den door hen bekleeden rang nog maar geschikt zijn. De thans gevolgde wijze van handelen berooft het leger van nog bruikbare krachten en verzwaart de pensioenslasten onnoodig. Voorts wenschte men de vraag aan de Regeering te stellen, of er geen regeling zou kunnen worden getroffen, dat gepennsioneerde militairen in vasten niet in tijdelijken - dienst bij een der burgerlijke departementen kunnen worden opgenomen, waarbij het aantal jaren doorgebracht in burgerlijken dienst voor net pensioen zouden zijn mede te rekenen. Aldus vastgesteld door de commissie van rapporteurs den I6den December i9l9. Pabst. Satrowidjono. 79 SOSELISA.

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 87