naam brigadier te vervangen door dien van korporaal le klasse; het verschil in benaming tusschen deze beide categorieën van militairen dienst o. a. om aan te duiden, dat hunne dienstvoorwaar- den verschillend zijn. Om dezelfde reden is het noodig om ook in den stand van soldaat verschillende benamingen te bezigen voor hen, die tot de aanvullingstroepen en voor hen, die tot deinheem» sche troepen behooren. De eischen voor verschillende rangen en klassen beneden den officiersrang worden voor elk wapen en dienstvak afzonderlijk vastgesteld. Deze aangelegenheid is bij de verschillende wapen- en diensthoofden nog in behandeling. Wel kan echter worden medegedeeld, dat de eischen voor sergeant le klasse gelijk of ongeveer gelijk zullen zijn aan die, welke thans aan den Europeeschen sergeant worden gesteld, die voor sergeant 2e klasse zullen overeenkomen met die voor den niet-Europeeschen sergeant en die voor brigadier met die voor den Europeeschen korporaal. Van den korporaal !e klasse zal in het algemeen kennis van de Nederlandsche taal niet worden gevorderd, doch hij zal overi gens aan de voor den brigadier te stellen eischen moeten voldoen. Voor den korporaal 2e klasse zullen de eischen nagenoeg gelijk zijn aan die, thans gesteld aan den niet-Europeeschen korporaal. Voor overgang van de 2e klasse van ongegradueerden tot de le (zoowel bij de aanvullingstroepen als bij de inheemsche troepen) zullen gedrag en practische geschiktheid, op den voorgrond staan. Bij de meeste wapens en diensten zal vermoedelijk voor bevorde ring tot korporaal 2e of le klasse (inheemsche troepen) of tot brigadier (aanvullingstroepen) worden geëischt, dat de betrokkene soldaat le klasse is. Wat de inheemsche troepen betreft, zal de soldaat le klasse examen kunnen doen zoowel voor korporaal le klasse als voor korporaal 2e klasse. De korporaal 2e klasse zal zich aan eene beproeving voor korporaal le klasse kunnen onderwerpen, doch ook examen kunnen doen voor sergeant 2e klasse. De korporaal le klasse zal mits voldoende aan de eischen bevordering kunnen maken zoowel tot sergeant le klasse als tot sergeant 2e klasse; voor den sergeant 2e klasse zal gelegenheid blijven bestaan om examen te doen voor sergeant le klasse. §4. Grondslagen der bezoldiging. A. Officieren. Eerst wanneer bij de vaststelling van de bezoldigingen van ge lijkwaardige burgerlijke landsdienaren rekening mocht worden ge houden met de bijzondere behoeften van gehuwden en huisvaders, zal dit ook voor officieren kunnen geschieden. Waar door de militaire bezoldigingscommissie ten behoeve van officieren of van militairen beneden den rang van officieren voor stellen zijn gedaan om gratificatiën of tegemoetkomingen voor kinderen toe te kennen, heeft zij zich op het standpunt gesteld, 87

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 95