Tjiandjoer, 15 -1 - '20, 3 n. 4e Brigade. 1. a. Blauwe troepen, uit verschillende wapens bestaande, legeren te Tjirandjang met veiligheidsafdeelingen op den West-oever van de Tji Sokan, Bajabang (aan de Tjitaroem, Blad IV) is door minstens 2 bataljons Blauwe Inf. bezet. b. Onze voorhoede-cavie. dreef van af Djamboedipa voortdurend Blauwe Cavie. patrouilles terug en bereikte te 2.30 n. de lijn Kandangsapi 3 (Blad III 14) - Maleber 1 (id. I 3) - Sabandar l (id. id.) - Sindanglaka (id H 2). 2. De Brigade zal in Tjiandjoer overnachten ten Z. van den weg van Panembong (Blad III G 3) naar Waroe- djadjer (id. G H 3) en ten W. van den spoorweg Voorhoede Cavie. terug achter de Voorposten. 3. Ue voorhoede, na aftrek van de C. op voorposten voorpostencommandant majoor A; voorposten reserve in Bab. Kelor (G. H 3). 4. Verpleging uit den B.T. 5. Brigade stafkwartier in de regentswoning te Tjiandjoer. Gevraagd de maatregelen, welke de voorhoedecommandant naar aanleiding van dit bevel neemt, het voorpostenbevel en de opstelling van^de voorposten op een oleaat. VERSTERKINGSKUNST, lste vraag. (1 uur.) Geef beschouwingen over den afstand, waarop naar Uw meening hindernissen vóór de gevechtsloopgraven moeten worden aangelegd, en bespreek de middelen om opruiming, ook gedurende den nacht, te bemoeilijken. 2de vraag. (1 uur.) Beschrijf (door schetsen toegelicht), op welke wijze stormvrijheid van een fort met natte grachten wordt verzekerd. 3de vraag. (1 uur.) Wat verstaat men bij gepantserde geschutopstellingen onder een minimaal schietgat? Licht een en ander toe met schetsen. 4de vraag. (1 uur.) Geef de constructieteekening van de horizontale projectie der doorsnede van de twee borstweringen A en B (met binnengracht), als de hoek van ontmoeting 45° bedraagt. Zie bijgevoegde profieltee- keningen. 336

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 122