1. Een Brigade op mar och. Punten. Algemeene indeeling. Veiligheidsafdeelingen. De staf van de Brigade. Algemeene opmerkingen over elk der ver schillende wapens en dienstvakken. De treinen. Rusten. Filter- en keukenwagens. Einde van den marsch. Overgang tot den toestand van rust. 2. De Koningin naar Indië. Punten. Zinspeling op een reis van de Koningin naar Indië in een officieele toespraak van den Uouverneur-Genaraal op Koninginsverjaardag. De beweging daarvoor in Indië. Versterking van den band tusschen H M. en Hare Indische onderdanen. Mogelijkheid gunstigen invloed op de houding van de Inlandsche bevolking, Het gevaar, dat de reis benut zal worden voor politieke oogmerken van sommige partijen. Bezwaren uit een constitutioneel oogpunt. Moet de Koningin in eenvoud of in praal verschijnen.? 3. Het verwoeste gebied in Noord-Frankrijk. Punten. Frankrijk het zwaarst getroffen in den oorlog. Het eigen huis verwoest. Rijke streek, industrie, mijnen, wijnbouw, oude kunst. Onderscheid te maken tusschen de vernieling door het 'vuur op de gevechtsfronten en die achter de fronten. Waarom dit laatste? Wederopbouw. Wat omvat dat? Financieele hulp van andere landen, ook Nederland. Duitsche arbeidskrachten Duur van wederopbouw. DUITSCH. l'A uur. Maak een opstel, dat een afgerond geheel vormt over een der volgende onderwerpen: 1. De militie in het Indische leger. a. Haar ontstaan. b. De invoering. c. De voor- en nadeelen uit een militair en uit een maatschappe lijk oogpunt. 2. Het einde van de Duitsche oorlogsvloot. Punten. Optreden tijdens den oorlog; oproer onder het vlootperso- neel; voorwaarden voor wapenstilstand en vrede; vernieling van de geïnterneerde schepen. 3. Duitschland na de vrede. Punten. Regeeringsvorm; oeconomische moeilijkheden; lage koers; oplevende industrietoestand in het Oostenverhouding tot het buitenland. 338

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 124