Ten einde eventeueele gesneuvelden en gewonden zoo snel mogelijk naar Sigli te kunnen vervoeren, kregen de stoomtram- autoriteiten opdracht den middagtrein van Padang-Tidji te Beurabo te laten stoppen om daar de komst der ambulances af te wachten. Het detachement Sigli zou met dezelfde gelegenheid kunnen teruggaan. Bekend werd nog gesteld, dat zich in het terrein oost van de paja geen goede waterputten bevonden, dat de noodige thee en veldflesschen dienden te worden medegenomen en dat alle troepen een extra ontbijt bij zich moesten hebben. De troepencommandant zou zich aanvankelijk bij de compie. de Voogt ophouden. 6 n. 30' v. werd uit Padang Tidji afgemarcheerd en wel door de kampongs Boenot, Gógö en Seuleunggal naar het reeds bekende heuvelterrein van Beureuleung, verder langs den westrand van Kampong Reubèë naar de paja (afstand 9 K. M Geleidelijk en in volmaakte orde namen alle troepen de aangege ven-opstellingen in. Het detachement Vogel werd 7 u. v.m. bij Meunatha Boenot aan getroffen, en volgde van daar zijne bestemming. Tijdens een korte rust op de sawah nabij kampong Reubèë vernam men van de bevolking, dat de benden onze komst verbeidden en spoedig, n. 1. te 8 u. 35' v. vielen dan ook de eerste schoten en wel uit de richting van Hago. 9 u. v. werden twee brigades maréchaussée, die zich op den heuvelkam tusschen A en B vertoonden, uit de versterkingen be- vuurd Zij beantwoorden dat en kregen natuurlijk nog heviger vuur terug, dat ons den eersten gewonde bezorgde. 9 u. 5' v. kwam de batterij aan den voet van heuvel A in rendez-vous stelling. Van dien top kon 'svijands positie door staf en artilleriecomman dant worden waargenomen. Was van c alleen het dak te zien; van a, blijkbaar wat hooger gelegen, ontwaarde men ook de wallen. Van alle kanten was intusschen het vuur op den vijand geopend, ook door de sectie der le compie. uit de opstelling bij h. De batterijcommandant verkende 9 u. 10 v. met de sectiecomman danten de vijandelijke stellingen en dat zulks nog al vlot verliep, bleek wel daaruit, dat tien minuten daarna reeds het signaal tot het innemen der batterijstelling gegeven werd. Na de 4e compagnie met de beide brigades maréchaussée nog 240

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 28