Toen Kapitein Schroder zich als gewond kwam melden, wees de Overste Kapitein Goslings aan om het commando der le compie. te gaan aanvaarden. Hofman, als zuster Anna uit de Brauwbaardhistorie maar niemand zknde komen, zond eerst nog Lobecke naar boven en volgde toen zelf. Bij Kapitein Goslings komende, vroeg hij dezen tevergeefs om hulp. De Kapitein besloot persoonlijk de dwangarbeiders met het materiëel weer te gaan verzamelen, doch ontmoette teruggaande den troepencommandant, die daarvoor reeds maatregelen getroffen had en op weg was naar de voorste linie om door zijne tegenwoordig heid, wat meer schot in den gang van zaken te brengen. Dat gelukte; Luitenant van der Spek met zijne sectie bracht voor elk man weer 20 patronen mede, het materieel werd teruggebracht en nadat het vuur op de loopgraven heropend was, daalden Hofman en Kloet opnieuw in de paja af. Een Europeesch fuselier, die hen volgde, werd direct getroffen en moest terug worden gebracht. Het zelfde overkwam daarop een drietal dwangarbeiders, wat natuurlijk de rest der dragers deed terugdeinzen en dekking zoeken achter de bamboedoeri paggers, zoodat ten slotte weer alleen Hofman en Kloet met een vijftal dwangarbeiders, waaronder Emot, aan het werk togen. Uit den aard der zaak ging dat niet zoo vlot, als de troepencom mandant zulks wel wenschte, en die zond toen Luitenant Schultz er heen om de leiding van het werk over te nemen. Langzamerhand kreeg men voldoende bamboe, om eene verbinding tusschen de beide oevers tot stand te brengen Langs dit houvast voortschuivende, bemerkten de werkers, dat het moeras te door waden was. Een veertiendaagsche droogte had het waterpeil blijkbaar dermate doen dalen, dat men tot den hals door het water gaande er zonder brug kon komen. Ook de bezetting der loopgraven begon zulks in te zien, de kracht der verdediging werd toch duidelijk minder. Luitenant van der Spek, die met zijne sectie vooruitgekomen was om het werk te steunen, liet zijn mannen in het water afdalen en begon zelf met Kloet een wedstrijd, wie het eerst de overzijde zou bereiken. Sergeant Kloet bleef hierin overwinnaar, maar beiden stuitten aan gene zijde weer op een bamboedoeri pagger, waar Luitenant van der Spek het eerst doorkwam en zoo was hij de voorste bij het bereiken van de loopgraaf, op den voet gevolgd door Kloet, 245

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 33