Oüerzicht Don riederlondsche CTlilitaire Tijdscbriffcn. Artilleristisch Tijdschrift No. 1, Jan. 1920. Het Januari-nummer van het Artilleristisch Tijdschrift begint met een artikel van den heer S. Kalff over Indische artilleriescholen met veel belangwekkende bijzonderheden over deze opleidingsinrich tingen, welke tegen het einde der 18de eeuw opgericht werden. Overigens schijnt Schrijver onbekend te zijn met de artillerieschool, welke in 1838 te Weltevreden werd opgericht, doch later ver dwenen is. Voordien heeft gedurende korten tijd na het herstel van ons gezag te Semarang een militaire school bestaan, waar o a. officieren der infanterie en der artillerie werden gevormdzij werd door den Commissaris-Generaal du Bus de Ghisignies opgeheven. Ook deze inrichting wordt door Schr. niet genoemd. De artikelenreeks van Kapitein Hasselman en Luitenant-ter-zee Post Uiterweer in Nos. 8, 9 en 10 van den derden jaargang over de indirecte richting bij kustgeschut heeft Kapitein Portheine aanleiding gegeven tot een bijdrage, waarin hij tot een andere op lossing dan de zooeven genoemde schrijvers komt. Kapitein Sluys bespreekt de aanwijzingen bij de opleiding der lichting 1919 (infanterie;, uitgegeven met machtiging van het Ned. D. v. O Res.-Eerste-Luitenant VAN den Honer behandelt de ontwikkeling van de draadlooze telegraphie tijdens den oorlog. Ten slotte overzicht van tijdschriften Andere tijdschriften waren bij de afsluiting der copie nog niet ontvangen. 275

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 61