Openbare behandeling nan Hid. IK (Oorlog) nan de uoorgestelde aanuul- lingsbegrooting noor 1920, Iste en 2de Data nan Wijzigingen, nerhoo- ging nan de militaire bezoldigingen en pensioenen. Uitreksel uit de Ban- deiingen nan den Uoiksraad. 25ste Uergadering 9 3anuari 1920. De Voorzitter: Aan de orde is de behandeling van die gedeelten van de aanvullingsbegroo- ting voor 1920, welke betrekking hebben op de verhooging der bezoldigingenen pensioenen van de militaire landsdienaren. (1ste nota van wijzi gingen: Hoofdstuk I, onderafdeeling 27, Hoofdstuk II, onderafdeeling 427F; 2de nota van wijzigingen: Hoofdstuk 1, onderafdeeling 19B, Hoofdstuk II, onderafdeeling 80B). !k geef daartoe in de eerste plaats het woord aan den Regeerings- gemachtigde, den Commandant van het Leger tot verstrekking van eenige inlichtingen. De heer Van Rietschoten, Commandant van het Leger en Hoofd van het Departement van Oorlog: Mijnheer de Voorzitter, bij de behandeling van de voorstellen van de militaire bezoldigings commissie is tot mijn leedwezen over het hoofd gezien, dat ten opzichte van de officieren-magazijnmeester een voorstel was gedaan om op de begrooting voor 1919 gelden beschikbaar te stellen, ten einde de bezoldiging van die categorie van officieren meer die van de overige te doen naderen. Waren toch die stukken bij de behan deling van de voorstellen voorgelegd geworden, dan zou het voor stel van de Regeering ten opzichte vap die groep officieren anders geluid hebben, dan op het oogenblik het geval is. De Regeering meent daaraan tegemoet te kunnen komen door de officieren-magazijnmeester te laten blijven in de rubriek, waarin zij nu zijn ondergebracht, d i. schaal 3 van de bezoldigingsvoorstel- len, maar ten opzichte van hen te bepalen, dat de voorschriften van die schaal 3 jaren eerder in werking treden voor hen dan voor de overigen en dat bovendien den eersten luitenant-magazijnmeester na 12 jaren dienst, nog een verhooging van 40.'s maands wordt toegekend, Bij het samenstellen van het overzicht, hoe de bezoldiging van de officieren-magazijnmeester zal zijn na de wijziging, blijkt in de eerste plaats, dat zij daardoor meer nabijkomen de bezoldiging van 287

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 73