Toelichting. Het is de bedoeling den nog aanwezigen officieren-magazijn meesters hetzelfde salaris te verzekeren als de Europeesche officieren van de andere wapens en diensten (beh. van den geneesk. dienst"). Zooals in de Memorie van Antwoord reeds is medegedeeld, heeft de Regeering tegen de aanneming van dit amendement slechts één principieel bezwaar en dat is, dat daardoor noodzakelijkerwijze de bezoldigingen van de burgerlijke magazijnmeesters bij het departement van oorlog eveneens zullen moeten worden verhoogd, en omdat de Regeering voor de verhooging van deze bezoldigingen geen termen aanwezig acht, ook de gelijkstelling van de bezoldigingen van de officieren-magazijnmeesters met die van de overige niet aanbeveelt. Een bepaalde noodzakelijkheid voor die gelijkstelling is niet gebleken. Moeilijk kan de door de Regeering voorgestelde regeling door de betrokkenen als een achteruitstelling worden beschouwd, omdat de bezoldigingen van de magazijnmeesters steeds, voor zoover bekend is, lager zijn geweest dan die van de overige officieren. Wordt het amendement dus aan- en overgenomen, dan zal dit tot gevolg moeten hebben, al is het niet dadelijk, een voorstel tot verhooging van de bezoldigingen van de burgelijke magazijnmeesters bij het departement van oorlog. Daar komt nog bij, dat onder die magazijnmeesters zich 3 oud-officieren magazijnmeesters bevinden, die indertijd in burger lijken dienst zijn overgegaan, zonder dat hun dat voordeel gaf en die thans zouden gedupeerd zijn door het eenvoudige feit, dat zij den militairen rok hebben uitgetrokken, en alleen hierdoor lager zouden worden gesteld dan hun militaire ambtgenooten, hoewel zij bij hetzelfde departement en in dezelfde dienstbetrekking zijn werk zaam gebleven. Verder is een motie ingediend door de heeren Bergmeijer, Suys, Valkenburg, Soselisa, Laoh, Vreede en Schmutzer, luidende: „De Volksraad, van oordeel, dat bij het toekennen van grati ficatiën, toelagen en dergelijke, waarbij met de grootte van het gezin wordt gerekend, een beperking dier toelagen tot voor slechts twee kinderen moet worden afgekeurd, noodigt de Regeering uit de regeling dier toelagen te herzien in dier voege, dat met alle wettige of gewettigde kinderen beneden een ze keren leeftijd wordt rekening gehouden en gaat over tot de orde van den dag". De nadere toelichting, die de heer Bergmeijer en anderen hebben gegeven, leidde mij tot de misschien verkeerde gevolgtrekking dat het hoofdbezwaar van den heer Bergmeijer ligt in het feit, dat ge sproken wordt van 2 kinderen. Ik geloof, dat het een eenvoudige oplossing zou zijn, indien de term „2 kinderen" werd gewijzigd in „2 of meer kinderen" en de toelagen zoodanig werden geregeld, dat voor een kind iets minder dan de helft, voor twee of meer kinderen het volle voorgestelde bedrag werd toegekend. Voorloopig zou toch niet kunnen worden aangegeven, tot welke uitgaven de aanvaarding van dit amendement zou leiden, daar thans met geen mogelijkheid de financiëele gevolgen daarvan zijn te benaderen. 446

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 112