Van het eerste geval kan hier geen sprake zijn, want U hebt geen amendement of motie ingediend. Acht U zich persoonlijk getroffen, dan kan U het woord verleend worden, anders niet. De heer Dwidjosewojo: Neen, Mijnheer de Voorzitter, ik wenschte het woord over een geheel andere zaak. De Voorzitter: Ik kan U thans het woord niet geven, maar ben er van overtuigd, dat U met Uwe parlementaire ervaring wel in staat zult zijn om, hetgeen U te zeggen hebt, binnen kort hier of daar in te vlechten. Thans wil ik overgaan tot stemming over verschillende amen dementen en moties. In stemming wordt wordt gebracht het amendement Kan (onder werp 3 stuk 33) tot verhooging der militaire pensioenen. Het amendement wordt met 17 stemmen voor en 9 stemmen tegen aangenomen. Vóór stemden de heeren: Kan, Waworoentoe, Birnie, Soselisa, Oetoyo, Atmodirono, Laoh, Schmutzer, Bergmeijer, Koesoemo Joedo, Djajadiningrat, Gerritzen, Pabst, Kamil, Valkenburg, Van der Linde en de Voorzitter. Tegen stemden de heeren: Teeuwen, Westenenk, Prangwadono, Sastrowidjono, Dwidjosewojo, Suys, Cramer, Van der Jagt en Tjipto Mangoenkoesoemo. In stemming wordt gebracht het amendement-Pabst (onderwerp 3 stuk 34) tot verhooging van het salaris van de officieren-maga zijnmeesters. Het amendement wordt met 18 stemmen voor en 8 stemmen tegen aangenomen. Vóór stemden de heeren: Atmodirono, Laoh, Bergmeijer, Koe soemo Joedo, Djajadiningrat, Gerritzen, Pabst, Tjipto Mangoen koesoemo, Kamil, Valkenburg, Oetoyo, Van der Linde, Kan, Wawo roentoe, Teeuwen, Birnie, Soselisa en de Voorzitter Tegen stemden de heeren: Prangwadano, Schmutzer, Sastrowi djono, Dwidjosewojo, Suys, Cramer, Van der Jagt en Westenenk. In stemming wordt gebracht de motie-Bergmeijer (onderwerp 3 stuk 35), betreffende het verleenen van een kinder-toeslag voor alle kinderen. De motie wordt met 14 stemmen tegen en 12 stemmen voor verworpen. Vóór stemden de heeren: Valkenburg, Waworoentoe, Teeuwen, Soselisa, Oetoyo, Atmodirono, Laoh, Schmutzer, Bergmeijer, Kbe- soemo Joedo, Suys en Tjipto Mangoenkoesoemo. 450

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 116