Openbare behandeling Dan Aid. IX (Oorlog) Dan de üoorgeslelde aanüul= lingsbegrooting Door 1920, 1ste en 2de nota Dan Wijzigingen, üerhoo- ging Dan de militaire bezoldigingen en pensioenen, Uitreksel uit de Ban- delingen Dan den Üolbsraad. (sioi) 26ste üergadering 10 Januari 1920. De Voorzitter: Aan de orde is de voortzetting van de behandeling der voorstellen tot verbe tering van de militaire traktementen en pen sioenen. De heer Van Rietschoten, Commandant van het Leger, Hoofd van het departement van Oorlog: Mijnheer de Voorzitter! In de eerste plaats past het mij een woord van erkentelijkheid uit te spreken ten opzichte van de vele leden, die gisteren aan het woord geweest zijn en in meerdere of mindere mate hebben ge tuigd van hunne waardeering tegenover de Regeering over de in diening van deze voorstellen, welke aan een lang gevoelde behoefte om het niet sterker uit te drukken zullen voldoen. In de tweede plaats een woord van dank aan hen, die ten op zichte van mij gewaagd hebben van een persoonlijke waardeering. Voor een groot deel moet ik haar echter overgedragen aan de commissie, die alle werkzaamheden voor dit ontwerp heeft uit te voeren gehad. In de derde plaats moet ik erop wijzen, dat ik wellicht niet in alle opzichten de sprekers zal beantwoorden, omdat alle te berde gebrachte zaken, welke niet aan de orde waren, zooveel mogelijk terzijde gesteld zullen worden. Voor zoover ik stellig kan antwoor den op dergelijke vragen en opmerkingen, zal ik dit niet nalaten, doch waar een voorbereidende studie voor noodig is of waar ik gegevens voor moet raadplegen, welke ik op dit oogenblik niet bij mij heb, moet ik mij natuurlijk van bespreking onthouden. Eindelijk moet ik eenige toegevendheid verzoeken voor het feit, dat, waar deze ontwerpen niet door mij zijn gemaakt, noch door mij aangegeven beginselen daarin belichaamd zijn, ik niet altijd in staat zal zijn om dadelijk de vereischte toelichtingen in vollen om vang te geven. Alvorens de verschillende sprekers, die gisteren aan het woord zijn geweest, te beantwoorden, acht ik het, ook in verband met die beraadslagingen, niet ongewenscht, om U een kort overzicht te geven van de oorzaken, welke tot de indiening van deze ontwerpen hebben geleid, en van de grondslagen, welke daarbij in aanmerking zijn genomen. 379

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 45