c. De 2e koloniale divisie bevond zich nog meer achterwaarts; zij moest op den 22sten achter de 5de brigade aan, over Thonne-Ie Thil Fermed'Orval Pin naar de dwarsverbin ding Tintigny-Fiorenville marcheeren en zuidelijk van Izel als Legerreserve stelling nemen. d. Het commando van het koloniale korps was van 21/22 nog in Baalon (10 KM zuidwest van Montmedy); het marcheerde den 22sten bij de 3e divisie; ter onmiddelijke beschikking wa ren achtergehouden een regiment van de 3e divisie, de korps artillerie en de genie van het korps. Het 12de Legerkorps had op den 21sten met de voorste troepen de buurt van Chassepierre-FIorenville te bereikenhet brak bij het aanbreken van den dag op uit de buurt van Les Deux Villes. Aan de Belgische grens kwam het tot een treffen met Duitsche ruiterij; later werden de infanteriespitsen ook door wielrijders met mitrailleurs aangevallen, doch konden Florenville bereiken. Op den 22sten zou het 12de Legerkorps over St-Medard naar Libra- mont-Recogne (noordwest van Neufchateau) marcheeren. Meer westelijk rukten de andere tot het 4de leger behoorende korpsen (17, 11 en 9.) in noordelijke richting op. Hoe de toestand bij het koloniale korps in den avond van 21 Augustus werd beoordeeld, moge blijken uit de volgende mededeeling van het korpscommando „Het koloniale korps heeft slechts cavalleriepatrouilies van „de 3de en 8ste divisie voor zich, welke op den 17den en den „18den door onze cavalerie in de buurt van Jamoigne en Tin- „tigny zijn teruggeworpen. Onze cavalerie heeft gisteren de „streek tusschen Paliseul en Herbeumont doorschreden. De „vijand schijnt zich achter de Lesse te verschansen, met het „front naar het zuiden." Over het verblijf van de, den vorigen dag door de legercavalerie nabij Neufchateau vastgestelde Duitsche divisies werd niets gezegd. II. De gebeurtenissen bij de 5de brigade op 22 Augustus. De 5de Brigade ving op 22 Augustus den marsch aan in de vol gende marschorde Voorhoede. Cdt Kolonel Nèple Indeeling tevens marschorde 1 peloton dragonders. Ja van de 1ste comp. 23ste reg. inf. j spits 3 43

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 5