>/2 van de 1ste comp. 23ste reg. int. voortroep, waarbij voor- 3de comp. 23ste reg. inf. I hoedecommandant. 2de en 4de comp. 23ste reg. int. hoofdtroep, Cdt. Luit. Kol. 2de bataljon 23ste reg. int. en wel Maillard hierbij brigade- in volgorde 5e, 7e, 6e en 8e comp. commando. 1500 M. Hoofdmacht, Cdt Kolonel Aube. 10de en 12de comp. 23ste reg. int. y2 comp. genietroepen. 2de en 1ste bataljon 21ste reg. int. Gevechtstrein. Afdeeling artillerie a 3 batterijen. Ambulance, ziekendragers. 3de bataljon 21ste reg. int. zonder de 9de comp. Achterhoede. 9de comp. 21ste reg. int. Flankdekkingen (ter hoogte van het hoofd der hoofdmacht) Rechts, 11de comp. 23ste reg. inf. Links, 9 comp. 23ste reg. inf. Het hoofd van de hoofdmacht marcheerde te 7,30 v. van Les. Bulles af. Het peloton dragonders had slechts een sterkte van 27 ruiters en bestond uit reservisten op gevorderde paarden, welke in de afge- loopen dagen reeds geducht hadden geleden en tot niet veel meer in staat waren. Het gelukte niet, verbinding met de nevencolonnes (3e koloniale divisie in de richting Rossignol en 12de legerkorps in de richting Florenville-St.Medard) te verkrijgen, alhoewel de afstand naar beide zijden minder dan 6 K.M. bedroeg. Reeds aan den zuidrand van het Bosch van Chiny (nauwelijks 2 K.M. van Les Bulles) wordt de spits beschoten; bij het voorwaarts gaan van de infanterie van de spits, weken de tegenstanders, enkele ruiterpatrouilles, terug. Een Duitsche vliegmachine volgde den marsch der brigade. Bij Suxy werden wederom eenige schoten gewisseld met een Duitsch eskadron, dat echter spoedig terugging. Te 10,45 v. bereikte de spits den boschrand bij Montplainchamp. Van hier daalt de weg naar de beek, waarna de weg naar rechts ombuigt en dan naar Neufchateau opklimt. Van den vijand was weinig te zien, doch de bevolking verklaarde, dat Neufchateau reeds sedert onge veer 8 dagen vrij sterk door Duitsche troepen bezet was geweest. 344

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 6