De Voorzitter: Ik deel mede, dat de volgende amendementen van de heeren Pabst e.a. zijn ingekomen 1. Ondergetekenden hebben de eer voor te stellen in Hoofd stuk II der uitgaven, afdeding IX onderafde'eling 427 F Algemeene herziening der inkomsten van alle militaire landsdienaren enz te verhoogen met f 1.— en alzoo te brengen op f 8.715.001. Toelichting. Het is de bedoeling den nog aanwezigen officieren-magazijn meesters hetzelfde salaris te verzekeren als de Europeesche officieren van de andere wapens en diensten (beh. van den geneesk. dienst). 2. Ondergetekenden stellen voor in Hoofdstuk II, afdeeling IX, van de aanvullingsbegrooting voor 1920, onderafdeeling 427F te verminderen met f 15100 en alzoo te brengen op f 8.699 000 Toelichting. De bedoe ing is om aan de officieren, die met gunsiigen uitslag de hoogere krijgsschool en de daarop volgende detacheeringen volbracht hebben, overeenkomstig de voorstellen der militaire bezoldigingscommissie, een gratificatie toe te kennen en den officieren van den gen. staf en van de intendance hetzelfde salaris toe te kennen als de officieren der overige wapens en diensten, inplaats van de voorgestelde verhooging. Alsmede een motie van de heeren Bergmeijer e.a. luidende: De Volksraad, van oordeel, dat bij het toekennen van gratificatiën, toelagen e.dg, waarbij met de grootte van het gezin wordt gerekend, een beperking dier toelagen tot voor slechts twee kinderen moet worden afgekeurd, noodigt de Regeering uit de regeling dier toelagen te herzien in dier voege, dat met alle wettige of gewettigde kinderen beneden een zekeren leeftijd wordt rekening gehouden, gaat over tot de orde van den dag. De amendementen c n de motie zullen worden vermenigvuldigd en in behandeling genomen. De vergadering wordt geschorst. De Voorzitter: Ik deel mede, dat alsnog ingekomen zijn: 1. Een amendement van de heeren Van de Jagt c. s. luidende: De ondergeteekenden hebben de eer voor te stellen om in Hoofdstuk II der uitgaven, afdeeling IX, onderafdeeling 427F te verhoogen f 1.en alzoo te brengen op f 8 715.101. Toelichting. Dit amendement heeft ten doel de salarieering der militaire apothekers-assistenten in overeenstemming te brengen met die hunner ranggenooten bij andere wapens en diénsten. 405 1. M. T. 26, 1920.

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 71