Dienstcorrespondeetie. lste vraag (M uur) Maak een klacht op tegen den Inl. fus. Ranodiromo, Alg. Stb. No. 88523, van de lste compagnie 7de bataljon inf., die op 15 Nov. 1919 tusschen 7 en 9 uur v.m. als kamerwacht op de chambree, waar hij gelegerd is, uit de gesloten kist van den Inl. fus. Karris, Alg. Stb. No. 90336, een grijsgroene jas ontvreemd heeft. 2de vraag (H uur). Schrijf als detachementscommandant te Badjawa (compagnie op Flores, garnizoensbataljon van Timor en Onderhoorigheden) een dienstbrief aan den wervingscommissaris te Soerabaja, met verzoek om een ambsteedige verklaring te mogen ontvangen, dat de Inl. fus. Amat alias, Alg. Stb. No. 60205, omtreeks begin Oct. 1918 onder den naam van Poehanno zich heeft verbonden als contract koelie voor de onderneming Sinabang op Sumatra's Oostkust. bandmeien en Waterpassen. lste vraag (1 uur). Aan welke voorwaarden van regeling en opstelling moet de theo doliet voldoen bij het meten van horizontale en verticale hoeken? Beschrijf de wijze van opstelling van de theodoliet, 2de vraag (s/4 uur). Hoe worden met een sextant horizontale hoeken gemeten? Oorlogsgebruiken. lste vraag (1 uur). Wat is U bekend omtrent de blokkade in oorlogstijd, meer in het bijzonder omtrent haar afkondiging? Wat verstaat men onder blokkadebreuk en wat zijn de gevolgen voor een schip, dat schuldig wordt bevonden aan blokkadebreuk? Geschiedenis. lste vraag (1 uur). De val van Napoleon. 2de vraag (1 uur). Het koninkrijk der Nederlanden onder Koning Willem II (1840-1849). Aardrijkskunde. lste vraag (1 uur). Wat zijn moessons en hoe ontstaan ze 2de vraag (1 uur). Noem de wetten van Keppler en licht ze toe. 553

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 103