natuurkunde. Iste vraag (1 uur). Beschrijf de inrichting van een balans. Welke zijn de voorwaarden voor gevoeligheid der balans en lever een beschouwing, door teekening toegelicht, waaruit bedoelde voorwaarden zijn af te leiden. 2de vraag (1 uur). Wat verstaat men onder een thermometer? Op welke beginselen berust zijn werking? Geef in het kort aan, hoe zij wordt vervaardigd en welke schaalverdeelingen zijn U bekend 3de vraag (1 uur). Geef een algemeen denkbeeld over de inrichting van de telefoon en verklaar, desgewenscht met schetsen toegelicht, haar werking. IledsrlQndsck. Iste vraag. (1 uur). Maak een opstel over een der 3 volgende onderwerpen: Het vliegen. Op meerdaagsche oefening. Het feest in de kampong. 2de vraag (1 uur). Wat weet ge van den schrijver Nicolaas Beets? Fransch. Ter vertaling in het Nederlandsch (1 uur). Une bonne riposte. Une dame qui n' était plus dans sa première jeunesse, mais qui ne manquait pas un bal, pas une soirée, se plaignait sans cesse a son médécin de toutes sortes de maladies. Tantöt elle souffrait d' affreux maux de tête, tantót était la digestion qui ne marchait pas. „Mais, madame, dit ie docteur, prenez done un peu de repos, mé- nagez-vous. Pourquoi vous obstinez vous a assister a toutes ces fêtes bruyantes, a ces bals fatigants qui re sont plus de votre age?" „Plus de mon age, dit la dame d'un air indigne, mais savez-vous bien, docteur, que je n'ai que trente ans?" „Je dois bien le savoir, lui répondit le médécin, car voila au moins vir.gt ans que vous me le répétez". Ter vertaling in het Fransch (1 uur). Belee fdheid van Frédéric II. Frederik II, koning van Pruisen, gebruikte (prenait) veel snuif (ta- bac). Hij had op iedere tafel een snuifdoos (tabatière) doen plaat sen. 554

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 104