We zien n.ldat de divisie Toussaint, ter volvoering van de haar van huis uit gegeven opdracht, met haar hoofdmacht, onder rechlstreeksch bevel van den Div. C., een aanval gaat ondernemen in ongeveer N. O. richting, terwijl een detachement onder kolonel Germain, samengesteld uit de ver schillende wapens, in opdracht heeft die hoofdmacht op hare rechterflank te dekken, door zich meester te maken van de meer Z. gelegen hofstede Villers aux Bois, of indien dit niet mocht gelukken, de W. van die hof stede gelegen lijn: hp. 279 St. Marcel tot het uiterste vast te houden. Het meest opmerkelijke van de door de ontwerpers gedachte situatie is wel, dat de Div, C. evenbedoeld besluit neemt, nadat hij eerst zonder eenig resultaat 3/4 van zijn infanterie en de geheele divisie-artillerie heeft verdeeld over twee zoog. groupements momentanés, waarvan vervolgens er een weer moet worden opgeheven, zonder dat er in den algemeenen toe stand, noch in de opdrachten aan de reeds in gevecht gewikkelde troepen feitelijk iets is veranderd. M.a.w. de Div. C. eindigt met dat te doen, wat hij van den aanvang af had kunnen doen, zonder de geheel nuttelooze vorming van de gemengde gevechtsgroep Dupré (zie XX111), met aide verbonden verwikkelingen in de bevelvoering Mij dunkt, dat de ont werpers geen beter voorbeeld hadden kunnen kiezen, om duidelijk in het licht te stellen, hoe verkeerd het is, de kunst van gevechtsleiding te verlagen tot het volgen van een vast recept. 466

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 12