Fransche vliegeniers bij Virton ten oosten daarvan nog geen troe penbewegingen opgemerkt, maar zij signaleerden wel de aanwezig heid der Duitschers in de strook Longwy Arlon Esch-sur-Alzette. Longwy zelf was dien dag beschoten en aangevallen uit de richting van Differdange, waar zware artillerie was opgesteld. De inwoners van Ethe beweerden, dat bij Arlon een macht van 300.000 man was samengetrokken. 21 Augustus was het uit zuidelijke richting opgerukte 4de korps als volgt gelegerd: 8ste divisie kantonneerde in de zone Vieux-Virton Saint-Mard Harnoncourt Rouvray Dampicourt; stafkwartier te Saint-Mard, 7de divisie kantonneerde in de zone Ruette La Malmaison Alon- drelle; stafkwartier te Latour; het 14deregiment huzaren te Chenois en Sa'int-Mard; de korpsartillerie en korpsgenietroepen te Lamorteau en Torgny; hoofdkwartier te Velosnes. De lijn van weerstand der voorposten liep over Gonséry (waar men verbinding had met het 5de korps)-Ethe 2 KM-noord van Chenois Bellevue Houdigny (verbinding met 2de korps), In den namiddag van 21 Augustus had het 14de regiment huzaren met talrijke patrouilles van den vijand voeling gehad. Duitsche cavalerie werd gesignaleerd in de bosschen van Longwy, noord van Latour, bij Virton en in sterkere krachten bij Ethe en Saint- Leger. Het had den spoorweg van Virton naar Athus tusschen Latour en Signeulx door infanterie en afgezeten cavalerie bezet gevonden. Uit den mond van een gewonde werd vernomen, dat een bataljon en de mitrailleurcompagnie van het 123ste regiment (27ste divisie, Xlllde korps) van Luxemburg komende, dien morgen te 7 v, bij Virton was aangekomen. Infanterie was waargenomen bij Ruette, afgezeten cavalerie te Grandcourt, Zuidoost van Latour en Signeulx. Uit de opgegeven legering volgt, dat de Duitschers vermoedelijk door de voorhoeden der naderende Fransche colonnes gedeeltelik weer waren teruggeworpen of uit zich zelf waren terug getrokken. Tegen 1 uur des middags hoorde men kanonvuur uit de richting van Longwy. De commandant dezer plaats berichtte, dat Duitsche colonnes noord van Longwy in westelijke richting marcheerden, komende van Luxemburg De berichten waren dus van dien aard, dat men op ontmoeting met een sterken vijand mocht rekenen. Door den A.B. was aan de bij het 3de leger ingedeelde 7de cava leriedivisie opgedragen op 22 Augustus te verkennen in de streek 483

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 33