Audum le-Romau Rochonvillers en vervolgens noord van de boschstreek Villerupt - Rumelange te marcheeren om zich te begeven in de richting van Esch-sur-AIzette, van waaruit zij moest ver kennen in de richting Thionville - Bettemburg - Luxemburg. Ingeval zij zich geen doortocht kon banen, moesi zij op Longwy terug trekken, om noord van die plaats uithalende, verder noordelijk om de verkenning voort te zetten. De bevelen van den commandant van het 4de korps voor 22 Augustus hielden het volgende in De taak van het 4de korps is de rechterflank van het 4de leger (2de korps), dat in noordelijke richting oprukt, te dekken. Het 14de regiment huzaren zal zich begeven naar Vance, tus- schen Etalle en Arlon, en verkennen tusschen de wegen Vance - Arlon en Etalle Habey-la-Neuve Heinstert, beide wegen inbe grepen; het wordt gesteund door het 3de bataljon, 113de regiment (7d e divisie). Te 4 v. moet het uit Chenois afmarscheeren De 7de divisie, commandant Generaal DE Treutinian, rukt over Ethe en Saint-Leger naar Chatillon op, met opdracht „de contre- attaquer, par Vance, tout mouvement de l'ennemi vers l'ouest, menagant le 2e corps". Vertrek van Ethe te 5 v. De 8ste divisie, commandant Generaal Lartigne rukt over Virton naar Etalle op, met opdracht „de contre - attaquer toute troupe mena^ant le flanc droit du 2e corps". Aan deze divisie was de strook west van den weg Etalle Habey-la-Neuve, dezen weg inbegrepen, aangewezen. De korps-artillerie en korpsgenietroepen volgden aan den staart der 7de divisie. Generaal Boïlle, commandant van het 8de korps, zou zich aan het hoofd der 7de divisie ophouden. (In werkelijkheid bleef hij den geheelen dag bij de 1ste divisie). Voorgeschreven was nog, dat de beveiliging der flanken der di- visiën door de daarbij ingedeelde eskadrons (één per divisie) „trés active" moest zijn. Er waren geen maatregelen aangegeven voor de dekking van de rechterflank der 7de divisie, waarschijnlijk, omdat men meende, dat die flank door het oprukken van het 5de legerkorps al voldoende gedekt was. Dit korps toch had den last gekregen op te rukken in de strook tusschen de wegen (niet inbegrepen) Virton Chatillon Arlon en Musson Halanzy Mesancy naar Meix-le-Tige Rachecourt, met opdracht alle uit Arlon deboucheerende troepen terug te wer- 484

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 34