der pers, welke algemeene tevredenheid uitspreekt over het beginsel der huidige regeering om aan de vloot hare voornaamste aandacht te schenken bij de vervolmaking der landsverdediging Men ziet in Japan de voornaamste kracht der landsverdediging liggen in eene sterke vloot, niet in het leger; slechts de militaire partij zelve ijvert voor de versterking der verdediging te land aan levende en doode weermiddelen, doch het is niet onduidelijk, dat deze partij door het weinig voorspoedige en door de openbare meening niet gesteunde Siberische avontuur belangrijk aan invloed heeft verloren. Niettemin ziet het er naar uit, dat ook de oorlogsbegrooting in de komende zittingen van den Rijksdag weinig ernstigen tegenstand zal ondervinden en aanneming daarvan is dan ook zoo goed als zeker. Er zijn meerdere gegevens openbaar gemaakt omtrent de op de begrooting van het ministerie van oorlog voor het aanstaande dienstjaar aangevraagde gelden. Zoo wordt voor de invoering van den tweejarigen dienstplicht bij de artillerie, genietroepen, spoorweg troepen, trein en automobielkorps voor dit jaar 1.316.025 yen aange vraagd aan gewone en 7.918.875 yen aan buitengewone uitgaven; de totaal kosten van dezen maatregel zullen 7.816 776 yen aan gewone en 41 140.153 yen aan buitengewone uitgaven bedragen. De invoering van den tweejarigen dienstplicht bij bovenvermelde wapensoorten en diensten beoogt niet alleen de vermindering van den persoonlijken druk, maar tevens het oproepen van grootere contingenten om de vredessterkte gelijk te houden en daardoor een grooter aantal reser visten te krijgen. Tengevolge daarvan zullen nieuwe kazernes moeten worden gebouwd; het aantal officieren en minder kader, benevens het aantal paarden moeten worden uitgebreid. Voor eenige verbeteringen en wijzingen in den bestaanden luchtvaartdienst worden 3.722.697 yen aan gewone en 2.483.480 yen aan buitengewone uitgaven opgebracht. Deze gelden zijn bestemd voor de oprichting van eene verkenners- en waarnemersschool, de vermindering van den diensttijd der vliegtuigen van 2 jaar op 4 maanden (1), de uitbreiding van technisch-en werkliedenpersoneel en de bezoldiging der in Japanschen dienst overgegane leden der Fransche luchtvaartzending. De totaal kosten voor dezen post, verdeeld over eenige jaaren, bedragen 11.930.024 yen. Voor de vervroegde vorming van den staf eener infanteriebrigade en 4 bataljons infanterie der in Korea gelegerde 19de divisie, bene vens de versterking der vredesformatie van die en de 20ste divisie, Tijdens den oorlog was de gemiddelde diensttijd der Britsche vlieg tuigen in Frankrijk slechts 2 maanden (R. U. S. I., Febr 1920, blz. 49). 514

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 64