Iedere jaarklasse wordt dus verdeeld over vier bataljons; de in deeling is afhankelijk van de woonplaats. De jaarklasse '94 bijv. behoort bij de bataljons X, IV, V, en XIII. Bij verhuizing van een milicien van die jaarklasse van groep 1 naar groep 3, gaat hij dus over van het X naar het V. bataljon. In de zakboekjes van alle miliciens zal, behalve hunne indeeling, worden vermeld, over welke bataljons hun jaarklasse is verdeeld, zoodat zij allen zullen weten, bij welk bataljon zij, bij verhuizing naar een ander groep, thuis behooren. De geoefende miliciens ordonnanswielrijders en de miliciens van andere wapens en diensten komen in geval van mobilisatie op bij de korpsen, waar zij zijn afgericht, en de ongeoefenden bij de depots. Landstorm. Met ingang van 1 Juli 1920 worden, ongeacht het Wapen of den dienst, waartoe ze mochten hebben behoord, de geoefenden van den landstorm ingedeeld bij plaatselijk (bestuursafdeelingsgewijze) te vor men afdeelingen (infanterie). Alleen voor de residentie Bantam en Ma- doera worden de landstormers residentiesgewijze tot afdeelingen vereenigd. De sterkte van die afdeelingen is dus geheel afhankelijk van het aantal landstormers in de betrokken afdeeling woonachtig. De bewapening zal bestaan uit de karabijn. In oorlogstijd worden uniformen verstrekt als voor het leger vastgesteld. Daar de afdeelingen uiteraard zeer veel in sterkte zullen verschillen en dit moeilijkheden zou opleveren, moest voor verschillende een heden een organisatie worden vastgesteld. De organisatie bedraagt voor tijd van vrede (voor oorlogstijd wordt gerekend op 20 pet. verlies), voor: de brigade 6 man kader 19 minderen de sectie 1 officier (reserve) c.q dienstd. off. 12 man kader 38 min. de halve comp. 3 offic. (res), c.q. dienstd off. 24 man kader 76 min. de comp 5 offic. (reserve) c.q dienstd. off. 48 man kader 152 min. het halve bat. 12 offic (res c q dienstd. off. 96 man kader 30 4 min. het bataljon 22 offc (reserve) c.q. dienstd. off. 192 man kader 608 min. het halve reg. 46 off. (res.) c q. dienstd. off. 384 man kader 1216 min. het regiment 90 offic. (reserve) c.q. dienstd. off. 768 man kader 2432 min. De afdeelingen landstorm zullen nu bestaan uit een der voren- vermelde eenheden plus een surplus. In totaal zullen worden ge vormd 73 afdeelingen, waarvan aanvankelijk 50 zwakker dan 1 brigade, 12 sterker dan 1 brigade en zwakker dan 1 sectie, 5 sterker dan een sectie en zwakker dan een halve compagnie, z sterker dan een halve en zwakker dan 1 heele compagnie, 4 sterker dan een compagnie en zwakker dan een bataljon. In het belang van een goed beheer zullen, waar noodig, afdeelingen administratief worden vereenigd. Die indeeling is zoodanig gekozen, dat ze tot 1 Juli 1931 niet behoeft te worden gewijzigd, zij moge blijken uit ondervolgend overzicht. Dit geeft alleen den aanvankelijken vermoede- lijken toestand op 1 Juli 1931. Tusschen die tijdstippen worden de eenhe den geleidelijk sterker en worden geleidelijk nieuwe eenheden gevormd. 528

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 78