legging van de plaats van de bron van radioseinen kon men onge veer de stellingsplaatsen der Commandoposten bepalen, en die door vuur hinderen of vernielen. Natuurlijk komt S. ook op de geluid- en vuurverschijnsel-metery om de plaatsen van het geschut te bepalen. Het behoeft wel geen betoog, dat de verzamelde gegevens met spoed moesten worden verwerkt en, voor het gebruik geschikt ge maakt, weer langs den hierarchieken ladder moesten afdalen om nog actueel te zijn en nut te kunnen afwerpen. Wanneer niet alles snel verwerkt werd, had het hier, evenmin als in den veldoorlog, nog waarde. Uit de Nov. en Dec in afl. moet nog genoemd worden een arti kel van den kolonel der cavalerie R. Boullaire, getiteld „A quoi sert la cavalerie". De schrijver betoogt, dat alle beschouwingen over afschaffing van zijn wapen onjuist zijn. De cavalerie heeft geduren de den oorlog aan elke opdracht, die men haar stelde, voldaan. Het eerste doel van zijn betoog, wij zouden haast zeggen, pleidooi, is meer sympathiek dan overtuigend. Vooral, waar hij uitroept, hoe de cavalerie bij duizenden den roep om versterking van de infanterie beantwoord heeft. Hij wijst erop, hoe herhaaldelijk bij gebrek aan infanterie de cavalerie in verdedigende stellingen den vijand heeft tegengehouden (Yser). Wanneer, zegt hij, de cavalerie van af het begin slechts een bewapening had gehad meer in overeenstemming met de diens ten, die zij heeft moeten bewijzen, had zij nog veel meer kunnen presteeren. Ook op cavaleristisch gebied, vragen wij? Of als be reden infanterie? „La cavalerie n'a done rien a renier de ses traditionspar contre „il lui faut entrer résolumtnt dans la voie nouvelle oü elle a trouvé „et trouvera encore surcroït de puissance et d'activité. C'est un „renversement complet de róles ce qui était concidéré avant guerre „comme l'accident ou l'accessoire est devenu le principal et réci- „proquement. „Auto-canons, auto-mitrailleuses, tanks légers et avions sont les „aides indispensables de la cavalerie. Cheval et machine se com- „plètent l'un l'autre et travaillent de concert dans un but commun „ils sont indissolublement liés et ne peuvent se passer de leur „mutuel appui. „Le combat de feux est devenu le mode normal d'actionle „cheval un moyen d'en accroïtre la puissance et l'efficacité par la „surprise et la manoeuvreil y aura encore des rencontres partielies „a l'arme blanche, mais le feu y jouera aussi son role pour en „ümiter ou compléter le succès." Ook als de cavalerie als cavalerie optreedt, dus b.v. bij de ver kenning, wenscht de schrijver haar versterkt te zien met vuurkracht. Hij denkt zich het peloton dan bestaande uit "des éléments de feu (arme automatique) et des éclaireurs (patrouille)". Vroeger, zegt hij, werden de eerste ontmoetingen opgelost met het blanke wapen, nu "Ie feu dominera sous forme a'embuscades, traquenards, surprises". Het artikel is vlot geschreven en bevat vele denkbeelden, welke een overweging waard zijn. £43

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 93