onder lijn bevelen krijgt, iets wat we ons in bepaalde gevallen zeer goed kunnen voorstellen en waarmee we ons ten volle kunnen vereenigen, dan wordt die infanteriecommandant commandant van een detachement en houdt hij op de infanterie alleen en onmiddellijk te commandeeren, hij wordt detachementscommandantMoet nu elke artillerie, die tot taak heeft een aanvalsobject van infanterie te beschieten, daarom onder de bevelen van den infanteriecomman dant gesteld worden, wiens troep op dat object den aanval doet Heeft die commandant niet zijn handen vol met de leiding van zijn troep? En ligt het dan niet op den weg van den A B om hier de samenwerking tot stand te brengen? Voelend, dat men hem bovendien voor de voeten zal werpen dat niet elke infanteriecommandant in staat is artillerie aan té voeren, voegt hij aan zijn eisch toe, dat „infantry commanders must be recognized as the actual commanders of their supporting artillery and must know how to command such artillery." Dit wil hij hun Ieeren door veelvuldige en langdurige detachee ringen van infanterieofficieren bij de artillerie en omgekeerd, en yepaling, dat geen infanterieotficier kolonel kan worden, en geen officier generaal, zonder met succes bewezen te hebben, dat hij een artillery-infantry team kan aanvoeren. Bij voorkeur zou hij voor beide wapens een enkele ranglijst hebben. Ja, het ideaal is een enkele ranglijst voor alle officieren van het geheele leger voor zoover daaruit zou blijken, dat alle officieren geschikt zouden zijn voor elke functie in het leger. Het feit, dat die ideaaltoestand - voor zoover mij bekend-in geen enkel leger bestaat, en we—naarmate de techniek meer toepassing in het leger vindt—steeds verder van dien ideaaltoestand zullen afraken, had den schrijver tot nadenken kun nen stemmen. Met eenige andere conclusies van den schrijver kunnen wij be- ü-i.m^e^aan' ^eze z'jn> dat de mobiliteit van de tegenwoordige artillerie onvoldoende is. Noch paarden, noch menschenkracht is geschikt om de artillerie, welke den aanval moet ondersteunen en die daartoe ook voorwaarts van stelling moet kunnen verwisselen vooruit te brengen De artillerie moet gepantserd zijn en mechanische beweegkracht hebben, anders kan zij niet met de infanterie mee. Alle seingemeenschap was in den oorlog onvoldoende. Ook deze moet verbeterd worden Het meest verwacht hij van draadlooze telefonie. In zijn laatste conclusie herhaalt de schrijver nogmaals, dat in fantry tactics is the art of taking and holding the ground; the tac tics of any other arm, the art of supporting infantrythe extent to wich any other arm contributes to the success of the infantry is the measure of its relative importance. Among the supporting arms ar tillery occupies the first place," s Het ,,infanterie-is-la-reine-de-la bataille"-beginsel dus in de al leruiterste consequentie toegepast. Revue militaire générale, Maart 1920 Als pendant tegenover het bovenbesproken overoude standpunt, ingenomen door een vertegenwoordiger van het jongste leger der 663

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 108