Zooals bekend, werd door het legerbestuur in het begin van Febr. 1. voor het Ned.-Indische leger het Zweedsche gymnastiekstelsel aanvaard en werden telegrafisch 1000 exemplaren van den tweeden omgewerkten druk van de besproken handleiding met biibehoorende verzamelstaten van oefeningen voor het Ned.-Indische leger besteld. Daar thans slechts op de opleidingsscholen voor Inl. ambtenaren en op kweekscholen voor Inl. onderwijzers de lichamelijke opvoe ding als een verplicht leervak wordt onderwezen en behalve de sport, ook de Zweedsche gymnastiek als hygiënische oefening al daar beoefend wordt, spreek ik de hoop uit, dat binnenkort niet alleen de lichamelijke opvoeding als verplicht leervak op alle scholen (vooral niet alleen op de Inl. scholen) zal worden in gevoerd, maar ook voor het onderwijs het Zweedsche gymnastiek stelsel zal worden aanvaard, opdat hier geen nadeel zal worden on dervonden van een strijd over gymnastiekstelsels, zooals in Nederland en opdat de lichamelijke opvoeding, van kindsbeen af begonnen,' in den jongelingstijd en bij het leger voortgezet en onderhouden wordt, en niet met een nieuw stelsel van meet af aan begonnen behoeft te worden Eenheid van stelsel brengt aanmerkelijke verkorting van opleidings- tijd in het leger mede. Na het bovenstaande zal verdere aanbeveling van de handleiding wel overbodig zijn. D. Boekaankondiging. Koninklijk Magnetisch en Meteorologisch Observatorium te Bata via Jaarverslag 1919. Weltevreden. Landsdrukkerij. 661

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 112