Dndische militaire Sfrcficetgeuing Bet Wetboek uan fHililair 5trofrecht en bet Reglement op de Krijgstucht (neruo.'g nan biz. 234). HOOFDSTUK II. 1) 1. Indeeling van het Wetboek van Militair Strafrecht. In het vorige hoofdstuk mochten wij onder paragraaf 2 A punt III opmerken, dat de opzet van het Wetboek van Militair Strafrecht geheel in aansluiting was aan dien van het bestaande Nederlandsche Wetboek van Strafrecht 2); thans komen wij hier nader op terug. Het Wetboek bestaat uit twee boeken, het eerste de algemeene bepalingen, het tweede de misdrijven bevattende. Vergelijken wij nu de titels van het eerste boek met die van het eerste boek van het Wetboek van Strafrecht dan blijkt de gelijkvormigheid. Gaat in het eerste Wetboek een inleiding: de toepasselijkheid van het gemeene strafrecht bevattende, vooraf, de daarop volgende negen titels: omvang van de werking der strafwet, de straffen, de uitsluiting, vermindering en verhooging der straf baarheid, de poging, deelneming aan strafbare feiten, samenloop van strafbare feiten, misdrijven naar het gemeene strafrecht alleen op klachte vervolgbaar, verval van het recht tot strafvordering en van de straf, beteekenis van sommige in het Wetboek voorkomende uitdrukkingen, uitbreiding der toepasselijkheid van sommige be palingen, zijn ingericht naar den inhoud der overeenkomstige titels van het eerste boek van het Wetboek van Strafrecht. Het tweede boek bevat 7 titels met een algemeene slotbepaling: misdrijven tegen de veiligheid van den staatschending van krijgsplichten, zonder oogmerk om den vijand hulp te verleenen of den staat tegenover den vijand te benadeelenmisdrijven waardoor de militair zich aan de vervulling van zijn dienstverplichtingen onttrekt; misdrijven tegen de ondergeschiktheidschending van verschillende 1) In de volgende bladzijden zullen slechts die gedeelten van de nieuwe Wetgeving behandeld worden, die van belang zijn en waarvoor belang stelling kan verwacht worden. 2) De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven de overeenkomstige artikelen van het Wetboek van strafrecht voor N 1. aan. 1. M. T. 35, 1920,

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 3