niaréchQussée's. De divisies maréchaussée op Java zullen worden opgeheven, om dat zij boven de formatie werden gevoerd. De vraag rijst nu, of wij bij een oorlog tegen een B.V. de maré- chaussée's kunnen missen of hen vervangen door even geoefende lichte infanterie. Daartoe is het noodig even stil te staan bij de uitgebreide taak, die in oorlogstijd voor de maréchaussée's is weggelegd. De eerste taak is met de legercavalerie op te rukken voor de verkenning en de cavalerie den vereischten infanteriesteun te verlee- nen, in samenwerking met de strijders-wielrijders. Het behoeft geen betoog, dat voor dit werk zeer goed getrainde troepen noodig zijn. Na de verkenning in front wordt die op de vleugels en zoo mo gelijk in den rug van den vijand voortgezet. Aan de maréchaussée's zal daarna worden opgedragen de operatie basis en de verbindingslijnen van den vijand zoodanig te verontrusten, dat hij voor de beveiliging daarvan zeer veel troepen moet afzonderen, waardoor er dus minder beschikbaar blijven voor het werk in front. Om dezen arbeid goed te kunnen verrichten, moeten de maréchaus sée's niet gebonden zijn aan eigen basis, instaat zijn ongeveer vier dagen vivres bij den man (d. w. z. 4 nachten) en 3 dagen bij den trein mede te voeren en zich zoo snel kunnen verplaatsen, dat de vijand geen troepen van hetzelfde gehalte tegenover hen kan stellen, die zich aan hen zouden vasthechten en hun optreden zou den verlammen. Dit voor zoover betreft het eerste optreden, dat over het alge meen in de vlakte zal plaats hebben. Te verwachten is, dat een strijd in het gebergte zal volgen, ten zij de vijand in de kuststreek gehouden kan worden. Bij den strijd in bergterrein, die, vooral in onze sterk geacciden teerde en zeer begroeide terreinen, een eigenaardig karakter zal dragen, zullen de maréchauussée's van buitengewoon veel nut zijn. Ter beoordeeling van het karakter van den strijd in bergterrein is het noopzakelijk zeer in het kort even aan te geven, welken invloed bergterrein op den strijd heeft. 642

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 88