Korte (Hededeelingen. Vluchtige indrukken van een Engelsche bergbatterij. Gedurende een gedwongen oponthoud te Hongkong verkreeg schrijver dezes, door de welwillende bemiddeling van onzen Consul- Generaal aldaar, van den Garnizoenscommandant toestemming tot het bezichtigen van een batterij bergartillerie. Volgens het schrijven, waarbij deze toestemming werd verleend, zou er plaats hebben: ,,a full parade of the Mountain Battery at Whitfield Barracks, Kow- „loon, on Thursday at 9 a.m., when the Mountain Battery will "proceed for a Route March. ^But, ifcannot witness this parade, I could arrange „a" parade at 9 a m. to-morrow at the same place, with the mules „harnessed up". Aangezien mijn boot Donderdags vertrok, begaf ik mij den dag te voren naar Kowloon, dat tegenover Hongkong op het vasteland van China is gelegen en waar zich het meerendeel der militaire inrichtingen, kazernes enz. bevindt. Na eenig zoeken vond ik de kazerne der batterij, die geheel uit tijdelijke materialen was gemaakt. Vooral de stallen zagen er vrij onoogelijk uit, vermoedelijk een gevolg van het feit, dat de batterij eerst sedert 6 weken uit Palestina terug was, waar zij den geheelen oorlog had meegemaakt. De batterij werd op dat oogenblik gecommandeerd door een lui tenant, tevens de eenige Europeesche officier, bijgestaan door3Inl. officieren, welk te-kort eveneens een gevolg van den oorlog was, doch dat, naar mijn zegsman vurig hoopte, spoedig zou worden aangevuld. Deze mededeeling noopte mij om mijn bezoek zooveel mogelijk te bekorten, daar de B.C het natuurlijk zeer druk had. De batterij stond dan in bataille opgesteld, d.w.z. 4 stukken zon der G.T., omdat, zooals de B. C. mededeelde, de Sikh's (Hindoes) dien dag vrij van dienst warens wegens een godsdienstigen feestdag. Het personeel bestaat n.l. uit Sikh's en een anderen volksstam, waarvan de naam mij ontgaan is en die Mohammedaan is. Ofschoon ook de „Mohammedanen" flinke lange kerels waren en een goeden indruk maakten, waren volgens den B.C. de Sikh's wegens hun zwaarder en krachtiger lichaamsbouw en grooter energie beter soldaten. Beide landaarden worden echter door elkaar gebruikt, zoowel voor kanonnier als voor geleider. 722

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 54