Onderafdeeling 948. Tijdelijke uitbreiding van de legersterkte. Ge vraagd werd, hoe lang reeds voor „tijdelijke uitbreiding" fondsen worden besteed, en hoe lang daarop nog gerekend zal worden. Onderafdeeling 953. Graslanden. Gevraagd werd, of het drogen van gras goede resultaten heeft opgeleverd. Onderafdeeling 955. Kosten van invoering van den Europeeschen dienstplicht. Enkele leden stelden de vraag, waarvoor het uitgetrok ken bedrag van f 550,000 bestemd is, wijl de Europeesche militie reeds ingevoerd is en dus genoemd bedrag moeilijk voor de invoe ring daarvan thans besteed kan worden. Onderafdeeling 959. Vliegkamp bij Bandoeng. Met leedwezen was door vele leden opgemerkt, dat in deze begrooting noch bij de af- deeling oorlog, noch bij die voor de marine ook maar iets wordt medegedeeld over de nadere plannen omtrent den vliegdienst. Gaar ne zou men zien, dat de Volksraad omstandig terzake wordt ingelicht en niet zijn voorlichting alleen aan de pers zou behoeven te ont- leenen. Onderafdeeling 961 G. Herziening van de loonen der keuken- en stalkoelies. Een lid begreep niet, welke de meerdere eischen zijn, die aan het in de toelichting bedoeld burger-personeel bij de militaire hospitalen moeten worden gesteld (Blz. 5 de Memorie van Toelichting). Onderafdeeling 961 H. Omvorming van de afdeeling dienstplicht en reservepersoneel. Men zou gaarne vernemen, hoe sterk de land storm wel zal zijn, indien daarvoor een personeel van 1 kolonel, 2 luitenant-kolonels der infanterie, 2 majoors of luitenant-kolonels der infanterie, 8 kapiteins der infanterie, 1 kapitein-adjudant der infanterie en 4 militaire schrijvers noodzakelijk is en welke taak aan dat personeel wordt toegedacht. Middelen in Indie. Hoofdstuk II der middelen. Middel 905. Verkoop van bruikbare goederen. Een nadere verklaring van dezen post werd gevraagd. Middel 906. Verkoop van bier aan de cantines. Een der leden zou gaarne vernemen, waar tegenover dezen ontvangstpost de overeenkomstige post van uitgaven staat. Aldus vastgesteld door de commissie van rapporteurs op 1 Juni 1920. Van Hinloopen Labberton. Vierhout. Vreede. 739

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 71