commando, is samengesteld uit niet minder 18 bataljons. Dat is zuinigheid, welke de wijsheid bedriegt! Kan het op zichzelf al geene aanbeveling verdienen om de positie van den officier in het eigen leger belangrijk ongunstiger te maken dan die van zijn colle ga's in elk ander leger, een dergelijke maatregel moet voor onze Indische weermacht niet anders dan fataal op de aanvulling wer ken; de huidige stand van zaken bij de infanterie is daarvoor wel het beste bewijs. Aannemende, dat, evenals overal elders, ook bij ons het regiment uit 3 bataljons zal bestaan en zal worden gecommandeerd door een kolonel, is door mij eene organisatie ontworpen voor onze infanterie, waarvan de bijzonderheden betreffende aantal en lege ring van de bataljons zijn opgenomen in de tabellen A en B hieronder. Tabel A. Ie Regiment (1) lie Regiment (1) Ille Regiment (2) IVe Regiment (2) le bataljon: staf -|- 2 com pagnieën te Padang, 1 comp. gedetacheerd in Atjeh en O. (8) 2e bataljonstaf- 2 com pagnieën te Padang Pandjang, 1 comp. gedetacheerd in Atjeh en O. (8) 3e bataljonstaf -|- 2 com- pagn. te Fort de Koek, 1 comp.inTapanoeli. le bat. in Palembang en Djambi. 2e bataljon: staf en 2 compagnieën idem. 1 comp. gedatacheerd te Medan. (8) 3e bat. gedetacheerd in Atjeh en O. (8) in Atjeh en O. le en2ebat. te Weltevreden, 3e bat. te vormen uit de Eur. militie. (1) Regimentscom mandanttevens Gewestelijk mi litair Comman dant. (2) Regimentscom mandant tevens Garnizoens commandant plaatselijk milit. commandant). (3) Het Depöt-Ba- taljon gaat oyer naar Tjimahi. (4) Regimentscom mandant tevens Commandant vanhetgemengd- detachement In den laatsten oorlog moet ten duidelijkste aan het licht zijn ge treden, dat divisiën van 12 bataljons een te log geheel vormden. 752

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 14