Korte (Dededeelingen. I. Wederom een afstandmarsch van infanterie- patrouiltes in Japan. De „Kaikosha Kiji" No. 542 bevat het verslag van een afstands- marsch van officierspatrouiiles, gehouden bij de Japansche garde divisie, welke afstandsmarsch een herhaling was van dien, welke in 1918 plaats had en beschreven is in de Januari-aflevering van dezen jaargang. Ditmaal had men de fouten in de voorbereiding en in de uitvoering, welke destijd gebleken waren, weten te ver mijden. Terwijl in 1918 een zoo groot mogelijke snelheid over 88,5 K. M. geëischt werd, nam men thans genoegen met een snelheid van 6,5 K. M. per uur over een afstand van 60 K.M. Voorts werd aan den marsch het karakter van een wedloop ontnomen. Duidelijk werd uitgesproken, dat de patrouilles gesloten moesten blijven. Iedere patrouille, die aan de gestelde eischen voldeed, zonder meer, werd beschouwd als ten volle geschikt voor haar taak en de deelnemers ontvingen dan een loffelijk getuigschrift. Het gestelde doel werd volkomen bereikt. Het bleek, dat de regimenten in staat waren een aantal patrouilles te leveren, die in afwisselend terrein een afstand van 60 K.M. konden afleggen met een gemiddelde snelheid van 6,5 en zelfs 7,5 K.M. per uur, zonder dat de manschappen daarvan lichamelijk nadeel ondervonden. Wanneer men bedenkt, dat met den reglementairen gewonen pas 5,13 en met den looppas 8,67 K.M. per uur doorloopen wordt, dan moet de uitkomst, n.l. gemiddeld 7,43 K.M. per uur, zonder één uitvaller, uitstekend genoemd worden. 2. De Compagniescommandant. Ik geloof niet veel tegenspraak te krijgen, wanneer ik den compag niescommandant van tegenwoordig het meest beklagenswaardige wezen in het leger noem; uit eigen ondervinding weet ik ervan mede te praten. Van den compagniescommandant wordt geeischt, dat hij een be hoorlijke controle houdt over alles, wat zijn compagnie betreft. Maar hoe Hoe moet hij ervoor zorgen, dat al zijn stroozakken present zijn en blijven, zijn lepels, vorken, tangen, hakmessen, braadpannen van allerei vorm en afmeting, zijn stoelen, banken, slaaptafels, schragen, veldzakken. kommen, schotels, kopjes, borden, hang- kastjes, spiegels, enz., enz,, enz.? Aan wenken en raadgevingen op dit gebied ontbreekt het niet. Compagniesinstructie, algemeene orders, cirulaires zijn er vol van, 783

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 45