Ouerzicht Dan Oederlandsche militaire Tijdscbriften. Militaire Spectator, No. 5, Mei 1920. Kapitein Ontrop vervolgt zijn lezenswaardig overzicht over den slag aan de Marne. Een zich X teekenende schrijver stelt eenige verbeteringen voor aan het in het Nederlandsche leger gebruikelijke hoofddeksel. Kapitein Schmidt, Leeraar aan de Kon. Mil. Academie, vervolgt zijn beschouwingen over den aanval en de verdediging door de com pagnie en het bataljon naar aanleiding van hetgeen de afgeloopen oorlog geleerd heeft. In afwijking van de gewoonte om geen afzonderlijk artikel aan een ter bespreking gezonden boek te wijden volgt een overzicht van den inhoud van een vertaling van Fr. Paulhan's Les Men- songes du Caractère. De schrijver van het overzicht, die zich H. C. R. teekent, begroet en, naar het mij voorkomt terecht, met groote ingenomenheid deze, onder leiding van den zenuwarts Dr. H. VAN den Hoeven Jr. bewerkte vertaling. Hij vereenigt zich geheel met hetgeen DR. van der Hoeven in zijn inleiding zegt: „Ik wensch dit boek in handen van ieder, die verantwoordelijkheid tegenover anderen draagt en o. a. vooral van vele militairen met Comman dant achter hun naam.'' Inderdaad zal bestudeering en overdenking van hetgeen het boek biedt, van groot nut blijken voor hen, die bij de tallooze onderzoeken maar al te dikwijls met het spreken van onwaarheid te kampen hebben. Majoor Webb geeft aan, hoe in Nederland nog meer door wijzi ging van de vredesorganisatie bezuinigd worden kan. Vervolgens de gewone rubrieken Militaire Spectator, No. 6 Juni 1920. Kapitein Ontrop besluit zijn studie over den slag aan de Marne. Kapitein Scharroo behandelt de taak van de technische troepen in den modernen oorlog. Een artikel van Majoor Bruyn, getiteld „Nogmaals de baantjes en de zesmaandsche oefeningstijd", bepleit uitbreiding van de taak der z. g. administratietroepen om het aantal vechtsoldaten niet te klein te doen worden. Kapitein Brouwer bespreekt de vuurleiding eener moderne zware kustbatterij, waarvoor hij afstandmeting met groote horizontale basis noodig acht. Kapitein Schmidt vervolgt zijn beschouwingen over den aanval en de verdediging door de compagnie en het bataljon. Vervolgens de gewone rubrieken. 785

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 47