afdeelingsverslag van den Volksraad in zake de militaire bezoldi-' gingsvoorstellen (Tweede gewone zitting 1919, bijlagen, onderwerp 3 stuk 16a bladzijde 13 tweede lid), n.l. dat verdere uitzending van ongegradueerden uit Nederland zooveel en zoo spoedig mogelijk zal worden gestaakt. Voor zooveel noodig zij aangeteekend, dat het vorenstaande uiteraad ook geldt voor de toelichting op onderafdeeling 913, waarin naar die op onderafdeeling 908, en voor de toelichting op de onderaf delingen 915. 917 en 932, waarin naar toelichtingen op de onderaf deeling 915, 917 en 923, waarin naar de toelichting op onderafdeeling 913 is verwezen. 31. Inkrimping van het leger. De Regeering kan zich thans nog niet uitspreken over de plannen met de Inlandsche militie. Dat is eerst te verwachten, nadat meer zekerheid zal bestaan ten aanzien van de voor de verdediging van Nederlandsch-Indië te volgen gedragslijn. Hetzelfde geldt ten aanzien van daarmede verband houdende mo gelijke inkrimping van het (staande) leger. Volledigheidshalve zij nog medegedeeld, dat, geheel los van de invoering van een Inlandsche militie, een inkrimping van het leger ten deele is uitgevoerd, ten deele in voorbereiding is, waardoor ongeveer zal worden teruggekeerd tot den toestand van vóór 1914, alzoo tot opheffing v.z.m. van het in de oorlogsjaren gevoerde overcompleet. 32. Toelichting der begrooting. De meening, dat de toelichting bij vele belangrijke posten sober, bij minder belangrijke posten minu tieus is, wordt, wat het lie hoofdstuk aangaat, als juist erkend; zulks is hoofdzakelijk een gevolg van den overgangstoestand, waarin het leger verkeert. Maatregelen om verbetering in de toelichtingen en in de over zichtelijkheid te brengen zijn in uitvoering of in studie. Uitgaven in Nederland. Hoofdstuk I der uitgaven. Onderafdeeling 901/. Uitgaven voor de opleiding van vliegeniers in Holland. De opleiding van vliegeniers in Holland kan, zoolang in Indië nog niet kan worden beschikt over een voldoend aantal in-r structeurs, voorloopig niet worden ontbeerd. Op 't oogenblik zijn bij de vlieg-afdeeling in Indië aanwezig 2 instructeurs (en één in reserve) en is een 8-tal leerlingen-vliegenier in opleiding. Uit dit aantal leerlingen dat bezwaarlijk grooter kan worden genomen moeten t.g.t. weer de instructeurs gevormd worden, waarbij niet uit het oog mag worden verloren, dat slechts een klein deel de geschiktheid als zoodanig behaalt. Onderafdeeling 905. Werving in Nederland. Ter zake zullen in lichtingen worden ingewonnen bij den Minister van Koloniën. lntusschen wordt medegedeeld, dat de reorganisatie-voorstellen voor het geheele leger, welke op grond van den ingrijpenden maat regel moesten worden ontworpen, het departement van oorlog nog niet hebben verlaten. 806

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 68