brengen van de eerstbedoelde werkzaamheden onder een burger secretaris-generaal den legercommandant in eenigszins beduidende mate zou ontlasten, zonder dat daaraan tevens, ter wille van een van eenig belang zijnde overdracht van bevoegdheden aan dien secretaris-generaal, zou gepaard gaan een op zijde schuiven van de afdelingshoofden var het departement als aan den legercom mandant verantwoordelijke deskundige adviseurs in legerzaken. Dit laatste dient tot eiken prijs te worden vermeden. Onderafdeeling 903. Bezoldiging personeel topografischen dienst. Militaire opzichters-opnemer bij den topografischen dienst, die naast hun wedde pensioen genieten, gaan bij aanstelling tot burger ambtenaar financieel niet achteruit. Onderafdeeling 919. Afzonderlijke Inlandsche korpsen. Waar van vele zijden op bezuiniging van de begrooting van oorlog wordt aangedrongen en reeds over voldoende, niet rechtstreeks tot het leger behoorende korpsen wordt beschikt ter vervulling van de hun toegedachte secundaire taak, komt herstelling van het legioen van Pakoe Alam, waaraan eene vermeerdering van uitgaven voor het departement van oorlog verbonden zou zijn, thans niet ge- wenscht voor. Onderafdeeling 922. Remonte depot. Eene berekening, welk bedrag aan een door het remonte depót afgeleverd paard ten koste is gelegd, werd niet gemaakt. Onderafdeeling 925. Geniewerken. Reeds herhaalde malen is een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van eene gedeeltelijke samensmelting van den geniedienst met dien der B. O. W. Behoudens de samenvoeging van het beheer der voorraden vol gens de regeling vastgesteld bij Staatsblad 1.908 No. 34, is meer samenwerking tusschen beide diensten, dan reeds plaats vindt, niet mogelijk en ook niet noodig gebleken. Telkens wanneer het in 's lands belang wordt geacht te zijn, wordt de uitvoering van de daarvoor in aanmerking komende wer ken van het eene departement op het andere overgedragen. Met de beschikbare personeele krachten bij het wapen der genie wordt overigens gewoekerd. Onderafdeeling 927. Geneeskundige dienst. Ook de Menadoneesche ziekenverplegers deelen in de lotsverbeteringen, welke door de militaire bezoldigingscommissie zijn voorgesteld. Deze voorstellen van de commissie leiden evenwel tot het zoo veel mogelijk gelijk maken van de bezoldigingen van verschillende groepen militairen. Als gevolg daarvan gaan de Amboineesche en Menadoneesche soldaten-ziekenverplegers, die thans eene hoogere soldij genieten dan hun ongegradueerde landgenooten van de overige wapens en diensten, minder vooruit dan hospitaalsoldaten, infanteristen le klasse, fuseliers en soldaten-schrijvers van denzelfden landaard. Zij deelen dezen minderen vooruitgang echter met tal van anderen groepen van militaren, en zij gaan bijv. meer vooruit dan Inlandsche treinsoldaten 2de klasse. 808

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 70