berekend met inbegrip van de van landswege plaats hebbende ver strekkingen van levensmiddelen en gebaseerd op de plaatselijke marktprijzen. Zij worden gewijzigd c.q. ook tusschentijds naar gelang van de prijsbeweging, Onderafdeeling 937. Kosten van materieelen aard. Onder de ra ming, welke gegrond is op de uitkomsten over vorige jaren, is be grepen een bedrag van ongeveer één millioen voor materialen voor geniewerken. Een nadere specificatie van de overblijvende som ad WA millioen kan in verband met de wijze van boeking der uitgaven niet wor den gegeven. Maatregelen worden getroffen om hierin eene doelmatige veran dering te brengen. Onderafdeeling 947. Uitgaven voor expeditie enz. De bedoelde som dient hoofdzakelijk voor den inhuur van vrije koelies en voor de verrekening der kosten, verbonden aan de tewerkstelling van in de plaats van vrije koelies tredende veroordeelden. Naar aanleiding van de vraag, of de toestanden in Atjeh niet van dien aard geworden zijn, dat geen reden meer bestaat voor het toekennen van personeele toelagen, kan, in aansluiting met het voorkomende in de memorie van antwoord op de begrooting voor het dienstjaar 1920 onderafdeeling 403 laatste lid, medegedeeld wor den, dat, als resultaat van het gehouden onderzoek, thans bij de Regee ring voorstellen in behandeling zijn om, wat de bijzondere inkomsten betreft, officieren en militairen van lageren rang in het gewest Atjeh op een lijn te stellen met die elders in de buitengewesten. Onderafdeeling 948. Tijdelijke uitbreiding van de legersterkte. Een post voor „tijdelijke uitbreiding" komt in het jaar 1887 voor het eerst op de begrooting voorde vraag, hoelang te voren daarvoor reeds fondsen werden besteed, is niet nauwkeurig te beantwoorden. Omdat zich steeds onvoorziene omstandigheden kunnen voordoen, welke noodig maken met toepassing van artikel 7 van het konink lijk besluit in Indisch staatsblad 1915 No. 404 tijdelijk af te wij ken van de legersamenstelling, als aangegeven in de sedert herhaal delijk gewijzigde bijlage letter A van evenbedoeld besluit, zal ook in de toekomst het uittrekken van een begrootingspost voor tijde lijke uitbreidingen niet te vermijden zijn. Onderafdeeling 953. Graslanden. Op het militair grasland te Tjimahi is het mogelijk gebleken goed hooi te bereiden, doch de prijs daarvan kwam te hoog te staan in vergelijking met den prijs van versch gras. De duurzaamheid was ook niet groothet product kon niet langer dan 4 maanden worden opbewaard. In verband met de opgedane ondervinding is van de verdere bereiding afgezien. Daarentegen heeft de hooibereiding op een particulier land met succes plaats; dit product wordt ten deele voor de behoefte van het departement van oorlog betrokken. Onderafdeeling 955. Kosten voor de invoering van den Europee- schen dienstplicht. Het jaarlijks uitgetrokken bedrag in van den beginne af niet bestemd geweest voor de betrekkelijk geringe kosten, ver bonden aan de invoering van de militie, doch voor uitgaven 811

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 73